رئیس سازمان بورس گفت: در تابستان امسال یک پله دیگر از دامنه نوسان باز می‌شود تا به این شکل تا آخر سال با رفع محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خرید و فروش نداشته باشیم.

اقدام جدید سازمان بورس برای برچیده شدن صف خریدوفروش

به گزارش کارآفرین نیوز، مجید عشقی با اشاره به واریز سود شرکت ها، دامنه نوسان و سایر مشکلات بازار سرمایه، بیان کرد: سازمان، شفاف‌سازی و انتشار اطلاعات برای بازگشت اعتماد به بازار را در دستور کار قرار داده است.

برای دامنه نوسان، سازمان بورس چه استراتژی دارد؟

عشقی گفت: دامنه نوسان در بلند مدت باید باز شود، موضوعی که مورد اجماع تمام فعالان بازار است؛ حذف دامنه نوسان در بازار سرمایه است، اما این موضوع به صورت تدریجی و با ارزیابی مرحله به مرحله انجام می‌شود.

در ابتدا افزایش یک درصدی دامنه نوسان قدم مهمی جهت حذف آن بوده که اثر مثبتی نیز روی بازار سرمایه داشته که موجب کاهش صف‌های خرید و فروش شده است؛ این استراتژی ادامه دارد و مجدد بازنگری می‌شود در تابستان یک پله دیگر باز می‌شود که به این صورت تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خرید و فروش نداشته باشیم.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بورس، موضوع تأثیر پذیری صنایع از تصمیمات و اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی است. سازمان بورس در این جهت برای گوشزد تبعات و اثرات تصمیمات دولت و مجلس بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها اقدام به راه‌اندازی میز صنعت نموده و چالش‌های تصمیم‌گیری‌ها به مراجع تصمیم‌گیری منتقل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =