بیمه کارگران نه تنها برای دوران اشتغال اهمیت دارد، بلکه برای دوران بازنشستگی کارگران از اهمیت بیشتری برخوردار است از این رو طبق ماده ۱۴۸ قانون کار و ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی، واریز بیمه تامین اجتماعی برای تمامی کارگران، بدون قید و شرط الزامی است، اما آیا بیمه تکمیلی نیز اجباری است و هزینه آن با کارفرماست یا کارگر؟

هزینه بیمه تکمیلی کارگران چگونه پرداخت می‌شود؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ بیمه تامین اجتماعی کارکردهایی مانند خدمات حمایت درمانی، بیمه بیکاری، از کار افتادگی و بازنشستگی را دارد که بر اساس ماده ۱۴۸ قانون کار و ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی اجباری است ولی در کنار این نوع بیمه، سه نوع بیمه دیگر وجود دارد که اختیاری است: بیمه مسئولیت مدنی کارفرما یا همان بیمه حوادث، بیمه عمر کارگران و بیمه تکمیل درمان کارگران.

در واقع بیمه تکمیلی جزو بیمه های اختیاری محسوب می شود که کارفرما می تواند مسئولیتی در قبال آن برعهده نگیرد اما از آنجا که تعهدات درمانی بیمه تامین اجتماعی محدودیت دارد و تمام هزینه‌های درمانی و پزشکی را پوشش نمی‌دهد، اغلب کارفرمایان سعی می کنند با خرید بیمه تکمیل درمان، هزینه های درمانی کارگران را کاهش دهند، به طوری که بیمه تکمیلی کارگران، هزینه‌های مشخصی از هزینه‌های درمانی و پزشکی را مازاد بر هزینه تقبل شده از طرف بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

بیمه تکمیلی

البته بیمه های تکمیلی با یکدیگر متفاوت اند و هر یک سقف های مختلفی دارند لذا باید میان کارفرمایان و شرکت های بیمه ای توافقاتی در مورد سقف هزینه قابل پرداخت و شرایط پرداخت صورت بگیرد.

یکی از تفاوت های بیمه تکمیلی با بیمه تامین اجتماعی این است که در قرارداد بیمه تکمیلی، تمام افراد باید در ابتدای قرارداد ثبت نام کرده و تعداد افراد تحت پوشش خود را معرفی نمایند تا به نسبت تعداد افراد تحت پوشش هر کارگر، هزینه حق بیمه تکمیلی هر کارگر مشخص شود.

هزینه بیمه تکمیلی و عرف کارگاه

اما چون در مقررات قانون کار، کارفرمایان الزامی به بیمه تکمیلی کارگران ندارند، هر اقدام کارفرما در مورد بیمه تکمیلی کارگران اختیاری و حمایتی است و همانطور که گفته شد اصولا این بیمه برخلاف بیمه تامین اجتماعی، اختیاری است.

بنابراین هزینه بیمه تکمیلی را خود کارگران باید بپردازند اما اغلب کارفرمایان برای کمک به کارگران، بخشی از هزینه بیمه تکمیلی را پرداخت می کنند بالاخص اینکه پرداخت هزینه بیمه تکمیلی معمولا در توان کارگران نیست.

با این حال، اگر کارگران تعداد افراد خانواده خود را برای بیمه تکمیلی اعلام نمایند وظیفه کارفرما این است که مبلغ حق بیمه تکمیلی را از حساب آنها کسر نموده و به شرکت بیمه طرف قرارداد پرداخت نماید.

با این وجود گاهی این سوال پیش می آید که اگر یک کارگاه، سال ها بیمه تکمیلی داشته است آیا جزو عرف کارگاه محسوب می شود و باید تداوم داشته باشد؟ باید گفت که پرداخت حق بیمه تکمیلی از طرف کارفرما نمی‌تواند از مصادیق عرف و روال کارگاه محسوب شود و پرداخت حق بیمه تکمیلی از طرف کارفرما، تعهدی برای وی جهت پرداخت حق بیمه تکمیلی کارگران در سال‌های بعدی ایجاد نمی کند.

بیمه تکمیلی کارگران

اگرچه پرداخت حق بیمه تکمیلی برای کارفرما اختیاری است اما کارفرما باید بخشی از هزینه بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کند. برخلاف بیمه های تکمیلی که رقم های متفاوتی با توجه به میزان پوشش و سقف پرداخت ها دارند، بیمه تامین اجتماعی، حق بیمه‌ای است که کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند تا کارگران علاوه بر بیمه شدن در برابر حوادث، از مزایا و خدمات آن استفاده کنند.

البته کارفرما تمامی حق بیمه را پرداخت نمی‌کند ۳۰ درصد از حقوق کارگر باید به بیمه سازمان اجتماعی پرداخت شود. از این ۳۰ درصد، کارفرما باید ۲۳ درصد و کارگر ۷ درصد را بپردازند. البته تمامی این ۳۰ درصد را خود کارفرما پرداخت می‌کند؛ اما ۷ درصد از آن از حقوق خود کارگر کسر می شود. همچنین ۳ درصد از این ۲۳ درصد مربوط به بیمه بیکاری است تا کارگر در زمان بیکار شدن بتواند از مزایای آن استفاده کند.

دریافت هزینه‌ها از دو بیمه طرف قرارداد

به غیر از کارفرما که درصدی از حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت می کند، برخی گروه های دیگر هستند که درصدی از حق بیمه آنها را دولت، دستگاه مربوطه، کمیته امداد، بودجه هدفمندی یارانه ها و... می دهند. این گروه ها مانند مشاغل آزاد، کارگران ساختمانی، رانندگان درون شهری و بین شهری، هنرمندان، مددجویان و... هستند.

در عین حال، حق بیمه تامین اجتماعی کارگران از موارد زیر کسر خواهد شد: حقوق، کار اضافه، نوبت کاری، حق الزحمه، حق حضور در جلسات، کمک هزینه‌های مسکن، ایاب و ذهاب، مزیت‌های مستمر شغلی، فوق‌العاده شغل‌های سخت، مزد روزهای تعطیل، پاداش مستمر و وجوه پرداخت به کارگران کارمزدی.

با این حال، اگر در کارگاهی هستید که بیمه تکمیلی دارید از شرایط آن بطور دقیق مطلع شوید و با نحوه پرداخت هزینه ها آشنا شوید بالاخص اینکه اگر یک کارگر یا خانواده او، از طرف دو کارگاه بیمه شده باشند می توانند از هر دو بیمه طرف قرارداد، هزینه درمانی خود را دریافت نمایند به شرطی که مجموع دریافتی ها از هزینه ها بیشتر نشود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =