هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس،‌ دولت را مکلف به اصلاح مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی کرد.

مصوبه افزایش حقوق ۱۴۰۱ بازنشستگان اصلاح می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز،‌ این هیات در نشست روز گذشته خود با حضور نمایندگانی از دولت، سازمان تامین اجتماعی و همچنین بازنشستگان، مصوبه دولت در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان را دارای ایراد قانونی تشخیص داد.

قربانعلی مهری؛ دبیر این هیات در اینباره بیان داشت: هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین به استناد اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی و قانون نحوه اجرای این اصول به طور مستمر در جلسات خود تمامی مصوبات تصویب نامه های هیات وزیران را بررسی و نظرات خود را در این خصوص با تایید ریاست مجلس به دولت اعلام می کند.

دبیر هیات با تشریح فرایند بررسی و رسیدگی به مصوبات اظهار داشت: به استناد قانون نحوه اجرای اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی، نتیجه بررسی های ابتدایی هیات، به دولت اعلام می شود تا از فرصت قانونی حداکثر ۱۰ روزه نسبت به اصلاح مصوبه مورد ایراد و یا ارسال پاسخ مستند و مستدل اقدام کند.

وی ادامه داد: امروز نیز پس از چندین جلسه بررسی و استماع آرای کارشناسی کلی اطراف ذینفع، مصوبه موضوع تعیین مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱ را مغایر با قوانین تشخیص داد و موارد مغایرت را با عنوان رای مقدماتی به دولت اعلام می کند.

مهری در ادامه افزود: دولت بعد از وصول ایراد هیات، یک هفته مهلت دارد تا نسبت به اصلاح مصوبه خود اقدام کند و در غیر این صورت و یا عدم وصول پاسخ مستند و مستدل از سوی دولت، نظر هیات تطبیق قطعی شده و به دولت اعلام خواهد شد و پس از آن مصوبه دولت ملغی الاثر خواهد شد.

دبیر هیات تطبیق مصوبات در پایان با تشریح ابعاد حقوقی این مصوبه اعلام کرد: با تعامل خوبی که میان دولت و هیات تطبیق برقرار است، اطمینان داریم بهترین تصمیم گرفته خواهد شد و با اصلاح مصوبه، مشکلی وجود نخواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =