معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز ۱۵ هزار میلیارد تومانی به منظور تکمیل ۶۰ هزار واحد مسکن مهر، گفت: از محل مولدسازی، تهاتر زمین‌های شرکت عمران و صندوق تامین مسکن، منابع لازم برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و تکمیل مسکن مهر تامین شد.

تحویل واحدهای مسکن مهر به محض تکمیل

به گزارش کارآفرین نیوز، علیرضا جعفری درباره جزئیات تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل مسکن مهر با تعدیل قراردادهای پیمانکاری، تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، برای ۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره و حدود ۲۰ هزار واحدی که پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و فقط نیاز به تکمیل آسانسور و انشعابات و محوطه‌سازی دارد، به ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع نیازمندیم.

وی افزود: با تصمیم دولت از محل «مولدسازی»، «صندوق ملی مسکن» و «تهاتر» مجوز تامین منابع برای تعدیل قراردادهای پیمانکاری داده شد. از طریق بسته تهاتر حجم بدهی پیمانکارانی که بین ۷۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان طلب دارند پرداخت می‌شود که تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان تعیین تکلیف شده و مجوز پرداختی‌ها به شرکت‌ها داده شده است.

فعالیت ۱۰۰ درصدی کارگاه‌های مسکن مهر

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: رویکرد دولت این است که فقط نباید مسکن را تحویل دهیم و باید همه خدمات محل سکونت از قبیل محوطه سازی و تاسیسات شهری همزمان با تحویل واحدها تکمیل شده باشد. در فروردین امسال گزارشی از وضعیت مسکن مهر به رییس جمهور اعلام کردیم که عمده مشکلات مسکن مهر در سه شهر جدید پرند، پردیس و هشتگرد است و به دستور رییس جمهور از فروردین امسال کمیته‌ای تشکیل شد تا تدابیر لازم برای تامین منابع اتخاذ شود. در نتیجه مجوزهایی صادر شد که از طریق «مولدسازی» و «استفاده از زمین‌های در اختیار» بتوانیم منابع مورد نیاز را تامین کنیم.

وی گفت: اکنون با طی تشریفات قانونی برای مولدسازی و تهاتر، نقد شوندگی منابع انجام و همه پیمانکاران را جمع کردیم و در خصوص اینکه مطالبات آنان چگونه پرداخت خواهد شد به نتیجه رسیدیم. همچنین با توجه به تزریق منابع داخلی به پروژه‌ها، موضوع الحاقیه قرارداد پیمانکاران تعیین تکلیف شد و شاهد فعالیت ۱۰۰ درصدی کارگاه‌های مسکن مهر خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تعدادی بلوک داریم که هنوز در مرحله فنداسیون هستند، برای این واحدها نیز برنامه ریزی شده تا با جبران عقب ماندگی این واحدها که بعد از سال‌ها در مرحله فونداسیون و اسکلت هستند، در سال آینده تحویل داده شوند. به این ترتیب به‌ محض آماده شدن واحدها منتظر تجمیع و افتتاح کلی نخواهیم ماند و واحدها را به مردم تحویل می‌دهیم؛ هر بلوک ساختمانی که همراه با زیرساخت آماده می‌شود برای بهره برداری تحویل داده خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =