وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، نرخ سود کمک ودیعه مسکن ۱۸ درصد است که ۵ درصد آن شامل یارانه می‌شود.

سود وام ودیعه مسکن ۵ درصد کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی در خصوص تمدید قراردادهای اجاره بها اظهار کرد: با مصوبه ستاد سران قوا، قرارداد یکساله مستاجران تمدید می‌شود که به موجب آن میزان افزایش نرخ اجاره بها در تهران و شهرهای بزرگ ۲۵ درصد و در شهرهای دیگر ۲۰ درصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه ضمانت اجرایی مصوبه شورای هماهنگی سران قوا دستگاه قضایی است، گفت: کد رهگیری و سامانه رهگیری به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده و از این پس تمام معاملات باید با کد رهگیری ثبت شود تا قابل پیگیری باشد. ثبت نشدن اجاره نامه برای تمدید بین موجر و مستاجر تخلف است و اگر کد رهگیری در سامانه اسکان و املاک ثبت نشود خانه خالی محسوب می‌شود و بر اساس قانون مشمول مالیات خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی و به سازمان مالیاتی معرفی شده است، اضافه کرد: به صاحبان این خانه‌ها پیامک ارسال شد. از آنجا که ممکن است در سامانه اشتباهاتی صورت گرفته باشد مالکان می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند؛ البته ۶۰ هزار مالک به خالی بودن واحدها اعتراض داشتند.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران گفت: ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن پیش بینی شده که متقاضیان برای دریافت آن باید در سامانه نام نویسی کنند. مبلغ کمک ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در سایر کلانشهرها ۷۰ میلیون تومان و در شهرهای دیگر ۴۰ میلیون تومان است؛ بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود کمک ودیعه ۱۸ درصد است که ۵ درصد آن شامل یارانه می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =