رئیس کل بانک مرکزی گفت: پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد.

تصویب پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی در خصوص ساماندهی شرایط بازار ارز، تصریح کرد: بانک مرکزی از هفته گذشته در تعاملی که با کانون صرافی ها و صرافی های معتبر و صادر کنندگان داشته به جمع بندی رسیده که بازار توافقی عرضه و تقاضای ارز را راه اندازی کند.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته امکان معاملات توافقی ارز در صرافی ها فراهم شد، افزود: زمانی که این امکان در بازار متشکل ارزی باشد چون عرضه و تقاضا در سامانه مشخص که در اختیار صرافی ها و بانک ها هم قرار می‌گیرد، طبعا عمق این بازار افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی این است که صادر کنندگان متعددی که علاقه مند هستند ارزی وارد این سامانه کنند و با ما هم مذاکراتی داشته اند، ارز خود را در این سامانه عرضه کنند و خریداران هم‌ می توانند خریداری کنند و قیمت ها در این بازار براساس مکانیسم عرضه و تقاضا خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: با عمقی که این بازار پیدا می‌کند می تواند تقاضاهای واقعی که در سطح بازار وجود دارد را به طور مناسب پوشش دهد و در تعادل و آرامش بازار ارز نقش بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: پیش بینی من است که با توجه به این امکانی که فراهم شده و طبق گفته خیل عظیمی از صادر کنندگانی که با ما مذاکره کرده اند، در صورت فراهم شدن این امکان حاضر هستند منابع قابل توجهی را عرضه کنند، این می تواند بازار را به آرامش و ثبات بیشتر برساند.

صالح آبادی با اشاره به روند اعطای وام ودیعه مسکن گفت: در شورای پول و اعتبار موضوع پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد. به متقاضیان دارای شرایط در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در کلان شهرها ۷۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهرها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن پرداخت می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =