معاون تجارت و خدمات وزارت صمت ضمن اعلام انتقال سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به وزارت راه و شهرسازی، گفت: این سامانه، مهم‌ترین ابزاری است که برای مدیریت بازار مسکن وجود دارد.

انتقال سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات به وزارت راه و شهرسازی

به گزارش کارآفرین نیوز، علیرضا شاه‌میرزایی با بیان اینکه مدیریت بازار فروش و اجاره مسکن با وزارت راه و شهرسازی است، تصریح کرد: وزارت صمت، به‌عنوان دستگاه همکار هر خدمتی لازم باشد انجام خواهد داد و از اتحادیه‌های مشاورین املاک خواسته‌ایم که نهایت همکاری را با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

وی افزود: مهم‌ترین ابزاری که برای مدیریت بازار مسکن وجود دارد، سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که به وزارت راه و شهرسازی منتقل کردیم و از این پس ابزارهای لازم برای رصد بازار مسکن و اعمال تصمیمات مدیریتی و کنترلی و اشراف بر فعالیت‌های مشاورین املاک، کاملاً در اختیار وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مدیریت هر بازاری نیازمند فرماندهی واحد است، گفت: اینکه می‌گوییم وزارت راه و شهرسازی متولی مدیریت بازار مسکن است، به معنی آن نیست که دستگاه‌های دیگر از جمله وزارت صمت همکاری ندارند، قطعاً همکاری می‌کنیم ولی وحدت فرماندهی لازم است.

وی تأکید کرد: مصوبه اخیر شورای هماهنگی سران قوا جهت حمایت از مستاجران، تنها بخشی از سیاست‌های مدیریت بازار مسکن است و بسته سیاستی کامل‌تری در دولت در دست تصویب است.

شاه‌میرزایی خاطرنشان کرد: مدیریت بازار مسکن، صرفا با افزایش عرضه مسکن چه تولید و چه اجاره ممکن است و باید از خانه‌های خالی، زمین‌های رها شده و پروژه‌های ساخت مسکن نیمه‌تمام رها شده مالیات سنگین اخذ شود تا عرضه مسکن در بازار فروش و اجاره افزایش یابد و مسکن از وضعیت کالای سرمایه‌های خارج شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =