رئیس کل بانک مرکزی از انتشار رمز ریال از شهریورماه امسال خبر داد و افزود: رمز ریال جایگزین اسکناس خواهد شد.

رمز ریال به جای اسکناس از شهریور

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی با اشاره به آخرین اقدامات صوررت گرفته درباره راه اندازی رمز ریال، بیان داشت: این کار در حال انجام است و طبق پیش بینی ها از شهریورماه آغاز می شود.

صالح‌آبادی با اشاره به اینکه رمز ریال به جای اسکناس در اختیار مردم خواهد بود، افزود: با رمز ریال، فرد به جای اینکه اسکناس در اختیار داشته باشد، رمز ریال خواهد داشت که البته به مفهوم رمز ارز جهانی نیست.

رمز ریال از شهریورماه

رئیس کل بانک مرکزی درباره زمان و نحوه‌ی اجرای رمزریال، گفت: با تکمیل زیرساخت‌های لازم از شهریورماه عملیاتی خواهد شد و قبل از اجرا نیز حتما به‌ میزان کافی آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شود تا مردم با سازوکار آن آشنا شوند و در جریان ماجرا قرار بگیرند؛ ضمنا ابتدا به‌ صورت آزمایشی از یکی از مناطق آغاز می‌شود و بعد به سراسر کشور تسری خواهد یافت.

صالح‌آبادی همچنین درباره اقدامات دولت و بانک مرکزی درباره رمزارز و نظارت بر این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت در حال جمع‌بندی است، خاطر نشان کرد: این مسئله در اختیار معاون اقتصادی رئیس‌جمهور است که در این‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =