جمعی از اقتصاددانان کشور در نشست با معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر اقتصاد، راهکارهای خود را در زمینه مهار تورم، رشد اقتصادی و حل چالش‌های اقتصادی کشور ارائه کردند.

نشست اقتصاددانان با معاون اقتصادی رئیس‌جمهور

به گزارش کارآفرین نیوز، در این دیدار که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر اقتصاد برگزار شد، اقتصاددانان راهکارهای خود برای مهار تورم، رشد اقتصادی و حل چالش های اقتصادی کشور را ارائه و مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همچنین برخی مباحث دیگر مانند عدم‌تعادل های مختلف از جمله در بخش مالی و بودجه و اقتصاد خانوار و راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست تخصصی که در سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی ‌و دارایی برگزار شد، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از اقتصاددانان و اساتید مطرح اقتصاد کشور حضور داشتند.

آقایان داوود دانش جعفری، مصباحی مقدم، شاپور محمدی، آل اسحاق، عبده تبریزی، نصیری اقدم، شقاقی، صالحی، شریف زاده، عزتی، صادقی شاهدانی، محمد قاسمی، تیمور رحمانی و سید کمال سید علی و همچنین خانم مینو کیانی از جمله اقتصاددانان حاضر در این نشست بودند که هر یک به ارایه دیدگاه ها و تحلیل های خود در زمینه مسائل مختلف اقتصادی در حوزه های سیاست های پولی، نرخ سود بانکی، سیاست های مالیاتی، حذف ارز ترجیحی، نرخ تورم و نقدینگی پرداخته و راهکارهایی برای حل برخی از چالش های موجود در اقتصاد کشور ارائه کردند.

مولدسازی اموال و دارایی های مازاد دولت و شرکت‌های دولتی، تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام در کشور، مدیریت نقدینگی و اعمال سیاست های پولی، مالی و بودجه ای متناسب با شرایط کنونی اقتصاد به منظور مهار تورم از جمله محورهایی بود که حاضرین در این نشست بر اجرای آن تأکید کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =