۶ هزار و ۸۷۱ محصول فناورانه در زیست بوم نوآوری کشور وجود دارد که از این تعداد، ۳ هزار و ۵۹۱ محصول به لحاظ دانش‌بنیان بودن مورد تایید قرار گرفته‌اند که از این طریق‌ بازار فناورانه کشور نیز توسعه پیدا کرده است.

مُهر تایید دانش‌بنیان بر ۳۵۹۱ محصول تولید داخل

به گزارش کارآفرین نیوز، در حوزه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور در حال حاضر ۶ هزار و ۸۷۱ محصول دانش بنیان و خلاق وجود دارد که از طریق این تولبدات فناورانه، بازار داخلی رونق گرفته است.

برخی زمینه های دانش بنیان و فناورانه که تولیدات آنها به رونق در بازارهای داخلی کمک کرده و به دلیل کیفیت بالا دارای متقاضیانی از سایر کشورها است، در ۹ حوزه فناورانه «فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی»، «دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان»، «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی»، «ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی»، «برق و الکترونیک، فتونیک، مخابرات و سیستم های خودکار»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای»، «خدمات تجاری‌سازی» و «صنایع فرهنگی، صنایع خلاق، علوم انسانی و اجتماعی» قرار دارد.

تا پایان خردادماه سال جاری هم ۳ هزار و ۵۹۱ محصول دانش بنیان تایید شده و فهرست آنها نیز منتشر شده است. این فهرست، شامل محصولات تائید دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌بنیانی است که تمایل به انتشار محصولات دانش‌بنیان خود داشته‌اند و لذا شامل محصولات تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان نیست.

محصولات این فهرست، صرفا از منظر سطح فناوری محصول و کسب بخشی از دانش فنی محصول توسط شرکت، ارزیابی و تائید شده‌اند اما از جنبه کیفیت، رعایت استانداردها یا مجوزهای لازم برای فروش محصول در بازار و سایر ویژگی‌های دیگر بررسی نشده‌اند و متقاضیان استفاده از این فهرست، باید خود این موارد را مورد بررسی قرار دهد.

لیست این شرکت ها به‌ صورت ماهانه به‌روزرسانی می‌شود، لذا ممکن است تعداد اندکی از این شرکت‌ها یا محصولات آن‌ها در این فاصله زمانی، از فهرست شرکت‌ها یا محصولات دانش‌بنیان خارج شده باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =