معاون فناوری شرکت سمات از واریز مرحله سوم سود سهام عدالت جاماندگان در اواخر تیرماه سال جاری خبر داد و گفت:‌ تا پاییز سال‌جاری، ‌سرویس انتقال سهام عدالت فوت شده‌ها به وراث راه‌اندازی خواهد شد.

زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت جاماندگان

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود حسنلو با تاکید بر اینکه ارائه شماره شبا حساب بانکی، ‌شرط واریز سود جاماندگان سهام عدالت است، گفت: سود سهام عدالت ۲۰۰ هزار جامانده در اواخر اردیبهشت ماه امسال با دریافت شماره شبا بانکی افراد واریز شده بود.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اشاره به واریز سود سال ۹۸ و ۹۹ برای برخی جاماندگان سهام عدالت، بیان داشت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت به دلیل عدم ارائه شماره شبا بانکی، سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: سود سهام عدالت سال ۹۹ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، رقم یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و برای دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ‌ حدود ۵۸۰ هزار تومان بود که واریز شده است.

تعیین تکلیف سهام عدالت ۳ میلیون فوت شده

حسنلو همچنین از فوت بیش از ۳ مبلیون دارنده سهام عدالت طی ۱۶ سال اخیر، ‌ افزود: چون اطلاعات انحصار وراثت به صورت متن وجود دارد و اطلاعات آن به صورت دیتا ذخیره نشده نمی توانیم نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام کنیم که البته با همکاری قوه قضاییه و مذاکراتی که صورت گرفته در نظر داریم با دریافت اطلاعات انحصار وراثت این دسته از هموطنان نسبت به تقسیم ارث بین وراث و پرداخت سود های سهام عدالت از طریق یک سامانه الکترونیک اقدام کنیم و بر اساس برنامه ریزی ها احتمالا در اواخر تابستان یا اوایل پاییز این سرویس راه‌اندازی می‌شود.

وی به توثیق سهام عدالت برای دریافت وام از سیستم بانکی نیز اشاره کرد و افزود: طبق آخرین آمارها از اسفند سال ۱۳۹۹ تا به امروز بیش از ۴۱۲ هزار نفر، با توثیق سهام عدالت نسبت به دریافت وام از شبکه بانکی اقدام کرده‌اند که سهم بانک ملی از همه بانک‌ها بیشتر بوده است.

حسنلو درباره یک اتفاق تازه در حوزه توثیق سهام عدالت اظهار داشت: در نظر داریم تا بزودی توثیق سهام برای دریافت وام از سیستم بانکی را برای همه سهم ها فعال کنیم تا سهامداران بتوانند به راحتی و با استفاده از سرویس‌های آنلاین همانند اپلیکیشن های بانکی به صورت غیر حضوری نسبت به دریافت وام از این طریق اقدام کنند که طبیعتا سجامی بودن اصلی‌ترین شرط دریافت وام از بانک است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =