معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی بسته حمایتی صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) خبر داد.

بسته حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ طراحی شد

به گزارش کارآفرین نیوز، روح‌الله ذوالفقاری با اشاره به برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان نوع ۳ (مستعد دانش بنیان)، از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی در این بخش خبر داد.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اظهارداشت: شرکت های نوع در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان معاونت علمی فناوری رئیس جمهوردر ۹ گروه قرار می گیرند که این نوع از شرکت ها می توانند با توسعه و تکمیل محصولات خود، مجوزهای نوع یک و دو را دریافت کنند.

ذوالفقاری تصریح کرد: بسته خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت‌ از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ در حداقل زمان ممکن تدوین و اجرایی شده است. در این بسته خدماتی برای هر شرکت، متناسب با نیازی که در راستای توسعه و تجاری سازی محصولات دانش بنیان خود دارد خدمت مناسبی تعریف شده است. این خدمات در چهار گروه خدمات توانمندسازی، صدور ضمانت نامه، تسهیلات توسعه ای و تسهیلات تجاری سازی در نظر گرفته شده اند. تقریبا همه شرکت های دانش بنیان نوع ۳ می تواند از خدمات توانمند سازی و ضمانت نامه استفاده کنند و اعطای تسهیلات توسعه ای و تجاری سازی بستگی به گروه دانش بنیانی نوع ۳ شرکت ها دارد.

وی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان نوع ۳ که در استان های کم برخوردار فعالیت می کنند می توانند از همه خدمات تعریف شده در این بسته استفاده کنند و صندوق نوآوری شکوفایی سعی کرده که چابک سازی لازم را در فرایندهای پذیرش و ارزیابی این شرکت‌ها نیز اعمال کند و ارائه خدمات به دور از بروکراسی زائد و فرایندهای اداری غیر ضروری انجام شود.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: ما در صندوق نوآوری برای حمایت از این شرکت‌ها محدودیت بودجه‌ای در نظر نگرفته ایم و آنها می توانند بسته به نیاز و طرحی که دارند، به سامانه ارائه خدمات صندوق (غزال) مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =