اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که پایه‌های سنواتی سال‌های قبل نیز مشمول افزایش‌های مزدی می‌شوند و نتیجه حاصل باید با پایه سنوات سال جاری جمع شود.

ابلاغیه مهم اداره کار در مورد پایه سنوات کارگران

به گزارش کارآفرین نیوز؛ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در بخشنامه ای اعلام کرد: کلیه کارکنان دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنوات آنها در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات خدمت (یا مزایای پایان کار) خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود.

بر اساس ابلاغ این بخشنامه، با توجه به اینکه مبالغ مربوط به پایه های سنواتی سال گذشته کارگران حسب مورد جزو مزد ثابت یا مزد مبنای کارگران محسوب می شود و با عنایت به اینکه به موجب بخشنامه درصد افزایش دستمزد مصوب شورای عالی کار در خصوص سایر سطوح مزدی، حسب مورد باید بر روی مزد ثابت یا مزد مبنای کارگران اعمال شود، بنابراین پایه های سنواتی سال های قبل نیز مشمول این افزایش ها قرار می گیرد و نتیجه حاصل باید با پایه سنوات سال جاری جمع شود.

برای کارکنان شرکتی پیمانکاران جدید مکلف اند نسبت به پرداخت مبلغ پایه سنوات به کارگرانی که با پیمانکار قبلی تسویه حساب کرده اند ولی همچنان در همان کارگاه مشغول به کار هستند، اقدام کنند.

پایه سنواتی کارگران

ترک کار و پایه سنوات

همچنین بر اساس یک باور اشتباه در میان کارفرمایان این تلقی وجود دارد که در صورت ترک کار پرسنل در حین مدت اجرای قرارداد کار، سنوات خدمت به آنها تعلق نخواهد گرفت، این در حالی است که برخلاف این باور اشتباه، ترک کار پرسنل و کارگران باعث از بین رفتن سنوات خدمت آنها نخواهد شد و به هر صورت کارفرما مکلف به پرداخت این مزایای پایان کار است.

این موضوع مربوط به ابطال بندهای ۴ و ۵ دستورالعمل شماره ۱۷ وزارت کار است که از سوی دیوان عدالت اداری اعلام شد. در دستورالعمل مذکور قید شده بود که حق سنوات به کارگرانی که ترک کار کرده باشند، تعلق نمی گیرد که توسط دیوان عدالت اداری باطل اعلام شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =