رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تعادل در بازار ارز برقرار است، از برخورد با اخلال‌گران و سفته بازان ارزی خبر داد.

برخورد قاطع با سفته‌بازان و موج‌سواران بازار ارز

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی در پنجمین جلسه هم اندیشی با اقتصادانان با اشاره به ایجاد تعادل مناسب در عرضه و تقاضای ارز در کشور، بیان داشت: مدیریت بازار ارز با جدیت دنبال می شود و در بسیاری از روزها میزان عرضه ارز نسبت به تقاضا در سامانه نیما، بیشتر است.

رئیس‌ کل بانک مرکزی اظهارداشت: با نظر اقتصاددانان در زمینه حضور موثر بانک مرکزی در بازار ارز موافقم چون این بانک می تواند با استفاده از روش های مختلف در بازار ارز تعادل برقرار کند.

صالح آبادی با اعلام اینکه برنامه هایی برای مدیریت بر بازار ارز در دستور کار این بانک است، افزود: در زمینه هماهنگی بانک مرکزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ثبت سفارش ها نیز اقداماتی در حال انجام است.

ذخایر مناسب اسکناس ارز

رئیس شورای پول و اعتبار تصریح کرد: در حوزه حواله ارزی که متولی آن سامانه نیما است نیز هم اکنون به طور نسبی تعادل خوبی در زمینه عرضه و تقاضا داریم.

وی افزود: در زمینه حواله و اسکناس مشکل خاصی وجود ندارد ضمن آنکه باید تاکید کرد وضعیت اسکناس ارز بانک مرکزی همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ام بسیار خوب است و خوشبختانه صادرکنندگان به ویژه بخش غیرنفتی در زمینه قیمت توافقی فروش ارز گام های موثری برداشته‌اند.

صالح آبادی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت انتظارات تورمی پرداخت و گفت: بانک مرکزی با جدیت موضوع مدیریت انتظارت تورمی را پیگیری می کند و این موضوع نیز در دولت در دستور کار است.

برخورد با اخلال‌گران ارزی

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص برخورد قاطع بانک مرکزی با اخلاگران و سفته بازان ارزی در بازار هم گفت: در مدت اخیر با تلاش و همکاری شبانه روزی با دستگاه‌ها و سازمان‌های نظارتی و انتظامی ذیربط، با برخی کانال‌های فضای مجازی که با موج سواری بر برخی اخبار و انتظارات کاذب تورمی اقدام به قیمت سازی صوری و شرط بندی بر روی قیمت ارز می کردند برخورد شد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز نیز در دولت سیزدهم با جدیت دنبال می شود، گفت: عرضه ارز غیررسمی که نوعی قاچاق محسوب می‌شود، موجب قیمت‌گذاری های کاذب در بازار می‌شد که با این مورد هم برخورد صورت گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =