وزیر اقتصاد با اعلام ارسال لایحه دو فوریتی دولت به مجلس برای اجرای برخی احکام قانون بودجه امسال در سال ۱۴۰۲، گفت‌: سخنان اخیر رئیس جمهور تحریف شده است.

واکنش خاندوزی به تحریف سخنان رئیس‌جمهور

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی امروز در حاشیه جلسه هیات وزیران با اشاره به تحریف سخنان روزهای اخیر رئیس جمهور از سوی برخی رسانه ها، بیان داشت: با تحریف شیطنت آمیز به نحوی القا شده بود که در سال آینده تورم بالاتری وجود خواهد داشت.

وزیر اقتصاد ادامه داد:‌ حرف این است که دولت می خواهد اجرای برخی احکام قانونی را با توجه به عادلانه سازی یارانه ها از سال آینده آغاز کند.

خاندوزی بیان داشت: این یک تحلیل شیطنت‌آمیز و غیرمنصفانه است و نکته‌ مدنظر رئیس جمهور این بود که دولت در نظر دارد برخی احکام قانونی مثل افزایش نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق قانونی گمرکی از ۴۲۰۰ تومان به نیمایی را با توجه به این‌که اجرای سیاست عادلانه کردن توزیع یارانه‌ها موجب افزایش موقت قیمت در کالاهای اساسی شده، با اجازه قانونگذار در سال ۱۴۰۱ اجرایی نکند.

وی ادامه داد: دولت در این خصوص لایحه دو فوریتی تنظیم و به مجلس ارسال کرده که امیدواریم نمایندگان مجلس با دو فوریت و اصل لایحه موافقت کنند تا اجرای احکام مورد نظر به سال ۱۴۰۲ موکول شود.

سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: توصیه‌ام به رسانه‌ها این است که در حال حاضر اساساً کار اخلاقی نیست که با اهداف خاص سیاسی برای مردمی که این همه در اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها همراهی کرده‌اند، تنش ایجاد شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =