بازار جهانی طلا امروز به استقبال سخنرانی امشب روسای بانک مرکزی آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا در مجمع بانک مرکزی اروپا رفت و جهت‌گیری چندان مشخص و ثابتی نداشت.

طلای جهانی باز هم سررشته را گم کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، معاملات طلا در هفته جاری با رشد همراه شد و تا سقف قیمت های پیش بینی شده جهانی، بالا رفت تا سرمایه گذاران را اندکی امیدوار سازد.

اما امروز و در آستانه انتشار اخبار فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا، به دنبال افزایش نگرانی ها از احتمال افزایش مجدد نرخ بهره با هدف تلاش مجدد برای کنترل نرخ تورم، روند صعودی متوقف شد و معاملات در سرازیری قیمت ها ادامه پیدا کرد.

شب گذشته، سخنان برخی مقامات فدرال رزرو مبنی بر احتمال افزایش نرخ بهره، به کمک دلار آمد و موجب افزایش قدرت دلار شد.

این اتفاق موجب شد تقاضا برای طلا کاهش یابد و احساسات بازار بار دیگر به روند منفی ادامه دهد. کیتکو؛ سایت مرجع طلا اعلام کرد: امروز بار دیگر طلا با ۰.۱۹ درصد کاهش قیمت به روند معاملاتی خود ادامه داد.

سرمایه گذاران نشان دادند منتظر سخنرانی جروم پاول؛ رییس فدرال رزرو (Fed)؛ اندرو بیلی؛ رییس بانک مرکزی انگلیس (BoE)؛ و کریستین لاگارد؛ رییس بانک مرکزی اروپا (ECB) در مجمع بانک مرکزی اروپا در سینترای پرتغال خواهند ماند تا نشانه های تضمین برای ادامه پُرقدرت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را بیابند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =