سیگنال‌های رکود در عرصه‌های جهانی، برای دومین روز پیاپی، رنگ سرخ به بازارهای جهانی سهام پاشید.

استقبال ناخوشایند بازارهای سهام از مجمع بانک مرکزی اروپا

به گزارش کارآفرین نیوز، در پی افزایش نگرانی ها از احتمال افزایش نرخ بهره در ماه جولای، بازارهای جهانی برای دومین روز در هفته جاری با روند کاهشی ادامه یافتند.

آمارهای اولیه از وضعیت تورم در آمریکا و اروپا نشان می دهد احتمال افزایش اقدامات انقباضی بیشتر وجود دارد. آمارهایی که سه شنبه ۲۸ ژوئن منتشر شدند نشان داد شاخص اعتماد مصرف کننده در ماه ژوئن، به پایین ترین سطح در ۱۶ ماه گذشته رسیده است.

البته شاخص انتظارات کوتاه مدت نیز به پایین ترین سطح ۱۰ سال اخیر رسیده است. روز گذشته، شاخص داو با ریزش ۱.۵۶ درصدی و شاخص اس اند پی (S&P 500) با کاهش حدود ۲.۰۱ درصد، اوضاع بهتری از نزدک کامپوزیت داشتند. شاخص نزدک کامپوزیت با ۲.۹۵ درصد ریزش، پیشتاز ریزش بازارهای سهام بود.

فدرال رزرو

روز گذشته، مقامات فدرال رزرو باز هم از احتمال افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم سخن گفتند. فدرال رزرو در ابتدای ماه برای مقابله با بالاترین سطح تورم ۴۰ ساله، نرخ بهره را ۰.۷۵ درصد افزایش دادند که بیشترین افزایش در ۴۰ سال گذشته محسوب می شود.

طی روز قبل، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله در آمریکا به بالاترین سطح روزانه رسید و بازدهی ۳.۲۵۹ درصدی را ثبت کرد. اما امروز اوراق قرضه، نگرانی سرمایه گذاران از احتمال افزایش نرخ بهره در ماه آتی را جدی گرفت و با کاهش ۳.۱۵ درصدی همراه شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =