سخنگوی گمرک ایران با اعلام تجارت ۹ میلیارد دلاری در خردادماه سال جاری، تراز تجاری کشور را در این ماه، مثبت ۲۰۴ میلیون دلار اعلام کرد.

تراز تجاری خردادماه مثبت ۲۰۴ میلیون دلار شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح الله لطیفی با اشاره به اینکه حجم تجارت غیرنفتی کشور در خرداد امسال با ۳ درصد رشد همراه بوده است، رقم تجارت انجام شده در این ماه را ۸.۹ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: با افزایش صادرات نسبت به واردات در این ماه، تراز تجاری کشور ۲۰۴ میلیون دلار مثبت شد.

سخنگوی گمرک همچنین میزان تجارت غیرنفتی را در این ماه ۱۳ میلیون و ۶۲۲ هزار تن دانست و بیان داشت: سهم صادرات از این میزان تجارت خارجی غیر نفتی، ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تن کالا و به ارزش چهار میلیارد و ۵۵۳ میلیون دلار بود و واردات نیز سهم دو میلیون و ۹۷۲ هزار تنی کالا به ارزش چهار میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار داشته است.

لطیفی در خصوص تغییرات تجارت در خرداد ماه بیان کرد: صادرات کشور در خرداد امسال نسبت به خرداد سال قبل تغییری در ارزش کالای صادراتی نداشته، اما واردات کشور در این ماه ۶.۵ درصد افزایش یافته است.

وی درباره میزان ترانزیت خارجی در خرداد ماه نیز گفت: یک میلیون و ۱۱۴هزار تن کالای خارجی در این ماه از مسیر کشورمان عبور کرده که نسبت به خرداد سال گذشته ۲۱۳ هزار تن بیشتر بوده و با رشد ۲۴ درصدی همراه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =