با افزایش تقاضا و همچنین رشد قیمت انواع سکه و طلا در مدت اخیر، اغلب کارشناسان و فعالان این بازار از وضعیت حباب قیمت‌ها سخن می‌گویند؛ با این حال ارقام مختلفی از حباب نرخ‌ها برای انواع سکه از یک میلیون تا حدود دو میلیون تومان برآورد و اعلام می‌شود.

بازار سکه در وضعیت نرخ‌های حبابی

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی قیمت ها در بازار سکه و طلا نشان می دهد که طبق آخرین تغییرات قیمتی در بازار روز گذشته، هر قطعه سکه طرح جدید ۱۵ میلیون و ۶۰۲ هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان خرید و فروش شد.

همچنین، هر قطعه نیم سکه در این روز به قیمت ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سکه یک گرمی به قیمت ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت یک میلیون و ۴۳۴ هزار تومان معامله شد که نشان دهنده حباب بیش از یک میلیون تومانی سکه های تمام بهار طرح جدید و قدیم است.

روند حرکت بازار سکه و طلا در هفته گذشته

در خصوص حباب سکه، محمد کشتی آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: هفته‌ گذشته، وضعیت بازار به این صورت بود که از ابتدای هفته بهای انس جهانی طلا تقریبا تا پایان هفته سیر نزولی داشت و به‌ طور متوسط در آخرین معاملات روز گذشته قیمت هر انس طلا ۱۸۰۴ دلار رسید و به‌ طور متوسط ۶ دلار کاهش قیمت داشت.

وی افزود: وضعیت بازار سکه و طلا در هفته نخست تیرماه این‌گونه بود که در ابتدای هفته سیر نزولی قیمت‌ها را شاهد بودیم، اما در دو روز پایانی هفته دوباره قیمت سکه، طلا و ارز افزایش یافت. اگرچه قیمت انواع سکه و طلا تا اواسط هفته به کمترین رقم در ۱۰ روز یا دو هفته گذشته رسیده بود، اما در مجموع قیمت‌ها نسبت به ابتدای هفته تغییرات اندکی داشت.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص حباب سکه تاکید کرد: روز پنج شنبه حباب سکه طرح جدید دوباره افزایش یافت و با افزایش نرخ ارز این حباب به یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان رسید.

کارشناسان بازار سکه و طلا معتقدند به دلیل تغییرات قیمت جهانی، نوسانات نرخ ارز و همچنین افزایش تقاضا در پی رشد قیمت ها در بازار، شاهد افزایش قیمت های حباب گونه هستیم.

نرخ های متفاوتی از حباب قیمت ها در انواع سکه بیان می شود که حاکی از ارقامی بین یک تا دو میلیون تومان است. به عنوان نمونه حباب سکه تمام بهار آزادی طرح امامی حدود دو میلیون تومان برآورد و عنوان می شود.

فعالان بازار سکه و طلا عنوان می کنند که فعلا امکان پیش بینی قابل اعتنایی از چگونگی حرکت بازار سکه و طلا در فصل تابستان وجود ندارد و روند حرکت قیمت اونس جهانی طلا،‌ همچنین نرخ ارز در بازارهای داخلی، مذاکرات برجامی و ... در این زمینه تاثیرگذار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =