با توجه به اینکه هنوز متاورس بین همه کاربران رایج نشده، بنابراین مشخص است که یکی از چالش‌های بزرگ این فضا، حفظ امنیت باشد چرا که مجرمان سایبری تخلفات زیادی را از طریق وب سایت‌ها و پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند و دست آنها در متاورس بسیار باز تر نیز است.

چرا حفظ امنیت در متاورس مهم است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بر این اساس کاربران معمولی باید آمادگی لازم را برای انواع جنایات مانند فریب، تجاوز در فضای مجازی، آزار و اذیت، کلاهبرداری و خشونت داشته باشند.

بدون تردید درگیری‌های فراوانی بر سر جنسیت، نژاد، اعتقادات مذهبی، عقاید سیاسی و... اتفاق خواهد افتاد که می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت روان ساکنان متاورس بگذارد.

محدود کردن دایره ارتباطات اجتماعی در دنیای مجازی به افرادی که قبلا با آن ها ارتباط داشتیم، یکی از راه هایی است که کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.

امکان دارد بگویید که متاورس در حقیقت برای پیوستن به جوامع بین المللی شکل گرفته و استفاده کنندگان از این فضا را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به بیرون آمدن از خانه تجربیات جدیدی را داشته باشند.

اگرچه این درست است، اما برای رسیدن به این هدف نیاز به تعامل با تمام کاربران حاضر در این فضا وجود ندارد و می‌توانید تنها با کاربرانی که دارای اهداف و علایق مشابه شما هستند و منافع متقابل را برای شما به ارمغان بیاورند، ارتباط برقرار کنید.

در واقع منظور این است که در دنیای مجازی مراقب باشید و از موقعیت‌های درگیری که احتمال به وجود آمدن آن‌ها وجود دارد، دوری کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =