کیف پول ارز دیجیتال، یک برنامه‌ نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می‌کند و با بلاکچین‌های مختلف در تعامل است.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

به گزارش کارآفرین نیوز، کیف پول‌ ارز دیجیتال cryptocurrency wallet که از آن با نام والت نیز یاد می شود، گاوصندوقی به‌ جهت محافظت از سرمایه افراد است و به سه دسته اصلی نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی تقسیم می‌شود.

به عبارتی در تمامی کیف پول‌های ارز دیجیتال می‌توان میزان دارایی رمز ارز خود را به تفکیک کوین‌ها مشاهده کرد و سوابق تمامی تراکنش‌های فرد در این نرم‌افزار یا سخت‌افزار ذخیره می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در کیف پول ذخیره می‌شود، کلیدهای خصوصی و عمومی مربوط به بلاکچین‌ها است که این کلیدها امکان دریافت یا ارسال ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کنند. کلید خصوصی مانند رمز کارت بانکی است و کلید عمومی همانند شماره حساب بانکی‌ است.

مثال کلید خصوصی (۶۴ حرفی):
۰۳bf350d2821375158a608b51e3e898e507fe47f2d2e8c774de4a9a7edecf74eda

مثال کلید عمومی (۳۴ حرفی):
۹۹b1ebcfc11a13df5161aba8160460fe1601d541

به عنوان مثال، زمانی که بیت کوین ارسال می‌شود مالکیت خود را به گیرنده منتقل می‌کند. برای اینکه گیرنده بتواند بیت کوین تازه انتقال یافته را خرج کند، باید کلیدهای خصوصی او با آدرس عمومی که بیت کوین‌ها را برای آن ارسال کرده‌اند، مطابقت داشته باشد. با در اختیار داشتن کلید خصوصی، می‌توان تمام موارد مرتبط با کلید عمومی را تحت کنترل قرار داد.

بیت کوین

هر فرد می‌تواند چندین کیف پول داشته باشد

بنابراین برای حفظ امنیت، ضروری است که کلید خصوصی را به طور محرمانه نزد خودتان نگه دارید. بنابراین توجه داشته باشید که هر شخصی با در دست داشتن کلید خصوصی، می‌تواند به کیف پول و ارزهای دیجیتال شما دسترسی پیدا کند.

به بیان بهتر کیف پول ارز دیجیتال، یک برنامه‌ نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می‌کند و با بلاکچین‌های مختلف در تعامل است.

مهم‌ترین تصمیمی که باید در فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال بگیرید، ذخیره و نگهداری آن‌ها در کیف پولی امن و معتبر است.

این کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آن باید بر اساس نیاز شما صورت گیرد و فراموش نکنید که هر فرد می‌تواند چندین کیف پول داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =