۳۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با هدف توسعه صادرات تولیدات ایران ساخت؛ عازم اقلیم کردستان عراق شدند تا از این طریق شرایط ورود محصولات ایرانی دانش‌بنیان به بازار خاورمیانه تسهیل شود.

عراق؛ ششمین مقصد شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، انتظار می رود اعزام هیات تجاری دانش بنیان و خانه های نوآوری و فناوری ایران ساخت، بتواند زمینه ورود شرکت های ایرانی و تولیدات محصولات این شرکت ها را به خاورمیانه فراهم کند.

همچنین از طریق اعزام ۳۰ شرکت دانش بنیان به شهر سلیمانیه، زمینه برای همکاری های مشترک علمی میان دو کشور نیز فراهم می شود و از این طریق فروش محصولات ایران‌ ساخت در بازار دارای ارزش افزوده بالای منطقه خاورمیانه به ویژه عراق نیز رونق می گیرد.

این سفر ۳ روزه که از امروز آغاز شده تا ۱۴ تیرماه ادامه دارد و برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مشارکت کننده در این رویداد با مزایایی چون برگزاری دو نشست تجاری و فناوری و مذاکره با همتایان عراقی همراه است.

در نشست نخست این سفر، حدود ۱۰۰ نفر از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران عراقی حضور دارند تا با توانمندی و محصولات شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی آشنا می شوند و زمینه همکاری های مشترک میان آنها فراهم شود.

نشست دوم که در اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق برگزار می شود، نیز فضا را برای توسعه بازار محصولات ایران ساخت در کشور دوست و همسایه ایران و عراق فراهم می‌کند.

بازگشایی مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ ساخت در عراق

از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این سفر ۳ روزه، گشایش مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ ساخت در اقلیم کردستان با محوریت شهر سلیمانیه است.

این مرکز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری شکوفایی، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه و کنسولگری ایران در سلیمانیه راه‌اندازی می شود.

این خانه قرار است نمایشگاهی دایمی از محصولات ایران‌ ساخت باشد و توانمندی‌های علمی و فناورانه ایران را به متقاضیان، تجار و سرمایه گذاران منطقه خاورمیانه معرفی کند. منطقه‌ای که چند سالی است به عنوان مقصد و هدف محصولات دانش بنیان و خلاق مورد توجه قرار دارد.

این سفر می تواند به ورود و فروش محصولات ایران ساخت در این منطقه کمک کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =