وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق قانون باید تمامی مردم در سامانه املاک و اسکان ثبت‌نام کنند، در غیر اینصورت به این افراد، خدمات بانکی ارائه نمی‌شود.

ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان الزامی است

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی با اشاره به اینکه ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن بسیار مشکل زمان‎بر است، اظهار کرد: ۵.۲ میلیون نفر در این طرح ثبت‌نام‌ کرده‌اند و تاکنون برای ۳ میلیون واحد زمین تامین شده و مسئله تامین زمین ۱.۴ میلیون واحد باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: در نهضت ملی مسکن بر ‌خلاف مسکن مهر فضای سبز و تراکم‌ها بسیار متفاوت می‌شود و کیفیت تمامی واحدها افزایش می‌یابد. برای رسیدگی به ۱۹۰ هزار مسکن مهر باقی مانده که بخش عمده‌ای از این واحدها در قالب تعاونی بوده و این تعاونی‌ها توسط مدیران ناکارآمد اداره می‌شد، تیمی در نظر گرفته و از محل قانون برنامه و بودجه برای این بخش هم تسهیلاتی در نظر گرفته‌ایم که تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه ۷ تا ۸ میلیون نفر مستأجر در کشور داریم، گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد تعیین ۲۵ درصد نرخ اجاره بها و پرداخت تسهیلات توانسته این بازار را تا حدی کنترل کند و بخش قابل‌توجهی از جابه‌جایی‌ها کاسته شده است.

قاسمی از معرفی ۱۰۰ هزار نفر به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن خبر داد و تصریح کرد:‌ این کار برای اقشار کم‌درآمد مؤثر است. از سوی دیگر ساماندهی مشاوران املاک و سامانه کد رهگیری به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده و قراردادهای زیرزمینی کاملا مدیریت می‌شود و تمامی واحدهایی که خالی است و در قالب قراردادهای زیرزمینی بوده مدیریت و کنترل خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه در سامانه املاک و اسکان تاکنون ۲ میلیون نفر خوداظهاری کرده‌اند، گفت: سال گذشته این سامانه هک و مشکلاتی در این بخش ایجاد شد. طبق قانون باید تمامی مردم در این سامانه ثبت‌نام کنند و در صورتی که ثبت‌نام انجام نشود، خدمات بانکی نباید ارائه شود و تمامی ثبت‌نام مدارس هم از طریق ثبت اطلاعات این سامانه باید انجام شود. این سامانه زیرساخت بنیادی و اساسی است که تاکنون کمتر دستگاه‌ها برای اتصال به آن توجه کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز کرد: اطلاعات ۶۲ میلیون نفر را تاکنون در سامانه املاک و اسکان داریم و برای تمامی این متقاضیان پیامک ارسال می‌شود. طی چند ماه گذشته ۶۰۰ هزار واحد خانه خالی را شناسایی کرده‌ایم و این واحدها به سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند که از این تعداد فقط ۶۰ نفر اعتراض کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =