یک نماینده مجلس با اشاره به انتشار آگهی «تخلیه مستاجر» گفت: سازمان‌های نظارتی و اطلاعاتی با ایجاد مشاغل غیرقانونی و خشونت آمیز قاطعانه برخورد کرده و مسببان را به اشد مجازات برسانند.

حواشی آگهی «تخلیه مستاجر» به مجلس کشیده شد

به گزارش کارآفرین نیوز، چند روزی از انتشار آگهی تبلیغاتی با عنوان «تخلیه مستاجر» در فضای مجازی می گذرد. دست به دست شدن این تصویر در فضای مجازی واکنش منفی کاربران را به دنبال داشت و خواستار رسیدگی به آن شدند.

حالا این مسئله که حاشیه هایی به دنبال داشت واکنش اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را در پی داشته و او در این خصوص گفت: فارغ از قوانین و ضمانت های اجرایی، به عنوان خدمتگزار و حامی مردم باید مطمئن شویم هموطنانمان در امنیت و آسایش به سر می‌برند و با کسانی که از نیازها و خلاءهای موجود سوء استفاده کرده و از مجاری غیر قانونی اقشاری را مورد حجمه، ناامنی و خسارت قرار می‌دهند، قاطعانه برخورد کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن بیان اینکه باید سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان های مربوطه با تخلف های اقتصادی برخورد جدی داشته باشند، افزود: باید به موضوع انتشار آگهی تخلیه مستاجر ورود و نسبت به برخورد با این بحث در سطح شهر واکنش جدی نشان داد.

وی گفت: هنگامی که دولت جهت حمایت از مستاجران مصوبه تعیین سقف مجاز افزایش اجاره بها را اعلام کرد، مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی طی مصاحبه‌ای عنوان کردند که با تخلف در این زمینه برخود خواهند کرد، بر اساس همین گفته باید به موضوع انتشار آگهی مذکور ورود و اجازه گسترش چنین آگهی هایی در سطح شهر داده نشود.

شاکری با تاکید بر ممانعت از ورود اشخاص شرور برای فشار به مستاجران جهت تخلیه واحدهای مسکون، تصریح کرد: لازم است سازمان های نظارتی و اطلاعاتی با ایجاد مشاغل غیرقانونی و خشونت آمیز قاطعانه برخورد کرده و مسببان را به اشد مجازات برسانند. هیچ اختلافی میان موجر و مستاجر نباید منجر به استفاده از ابزارهای غیرقانونی، خشونت آمیز و شرارت آمیز شود کما اینکه در قانون مدنی نیز به شدت نهی شده و نمایندگان این موضوع را از مسئولان مربوطه مطالبه خواهند کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =