آئین‌نامه مراکز کارآفرینی و نوآوری توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم به روسای دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و تمامی مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ابلاغ شد.

آئین‌نامه مراکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه‌ها ابلاغ شد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در راستای توسـعه، تکمیل و تقویت زیست‌بوم فناوری و نوآوری و در قالب‌های ایجاد مرکز کارآفرینی و نوآوری، مرکز رشد واحدهای فناور و پردیس علم و فناوری آئین‌نامه مرکز کارآفرینی و نوآوری را به روسای دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و تمامی مراکز آموزش عالی وابسته به این وزارتخانه ابلاغ کرد.

این آئین‌نامه با هدف شناسایی و توانمندسازی افراد و تیم‌های خلاق، نوآور، کارآفرین و فراهم کردن زمینه تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و فناورانه آنها در راستای تبدیل به فعالیت های کارآفرینانه تدوین و به مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری ابلاغ شد.

از دیگر اهداف ابلاغ این آیین‌نامه می توان به ایجاد روابط گسترده (شبکه سازی) بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، دولت و صنعت، تجمیع منابع درون و بیرون از گروه هدف در راستای کارآفرینی و نوآوری و ارتقای نقش نوآوری و کارآفرینان در توسعه و اعتلای کشور از طریق توسعه فناوری و کسب و کار دانش بنیان اشاره کرد.

همچنین، ترویج و توسعه فرهنگ مالکیت فکری، کارآفرینی و نوآوری در کشور، شناسایی و توانمندسازی افراد خلاق نوآور، کارآفرین و فراهم کردن زمینه تجاری‌سازی دستاوردهای علمی آنها در راستای تبدیل به فعالیت‌های کارآفرینانه و تسریع و تسهیل تبدیل ایده ها به محصول از اهداف دیگر ابلاغ آئین نامه مرکز کارآفرینی و نوآوری هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =