روز گذشته، "واربه" بانک فعال در منطقه منا به عنوان اولین بانک اسلامی از آغاز به کار خود و ارائه خدمات بانکداری به مشتریان در دنیای متاورس خبر داد و اعلام کرد که تمامی خدمات خود در شعب فیزیکی را در متاورس به متقاضیان ارائه خواهد کرد.

اولین بانک جهان اسلام وارد متاورس شد

به گزارش کارآفرین نیوز، تازه ترین اخبار از شرکت های مالی اسلامی دنیا، از ورود بانک اسلامی واربه (Warba) به دنیای متاورس حکایت دارد که دفتر مرکزی آن در کویت مستقر است.

این بانک فعال در منطقه منا (MENA) که به مشتریان خاورمیانه و آفریقای شمالی خدمات می دهد، اعلام کرد امور افتتاح و راه اندازی دو شعبه جدید بانک در متاورس که با خرید دو قطعه زمین برای شعب؛ یک شعبه در سندباکس (Sandbox) و دیگری در دیسنترالند (Decentralnad) آغاز شده بود به پایان رسید.

پس از انتشار خبر این افتتاح، انور بدر الغیث (Anwar Bader Al-Ghaith)؛ قائم مقام بانک در امور مشتریان اعلام کرد: تمایل بانک برای ورود و حضور در دنیای مجازی، به توسعه های دیجیتال در مسیر تبدیل شدن به وب ۳.۰ ارتباط دارد. واقعیت مجازی در بسیاری صنایع پیشرو مانند خدمات، آموزش، بهداشت و سلامت، و بسیاری حوزه های دیگر در حال استفاده است.

Anwar Bader Al-Ghaith

وی افزود: بانک واربه نیز به عنوان اولین بانک اسلامی در دنیای واقعیت مجازی، کار خود را آغاز خواهد کرد و تمام خدمات بانکی که در شعب فیزیکی به مشتریان ارائه می شود در بانک متاورس نیز قابل ارائه است. ارائه خدمات بانکی جدیدتر به جوانان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

الغیث تاکید کرد: برای پیشبرد اهداف بانک در دنیای واقعیت مجازی، تمرکز خود را بر جذب پیشرفته ترین و تازه ترین فناوری های نوین بانکی بر بستر هوش مصنوعی قرار داده ایم تا ارائه خدمات برتر بانکی در چارچوبی امن میسر شود.

این بانک اخیرا برای اطمینان بخشی به مشتریان بابت امنیت سرمایه ها و معاملات آنها، اقدام به راه اندازی کیف پول ارز دیجیتال (والت) نموده است. همچنین خرید و فروش شمش طلا نیز در این بانک برای مشتریان، به تازگی امکانپذیر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.