معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام پرداخت یارانه ۲۷۰ میلیون تومانی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها،‌ از برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بلاعوض یک میلیارد تومانی از دانش‌بنیان‌ها در سال‌جاری خبر داد.

رونمایی از حمایت یک میلیاردی بلاعوض از دانش‌بنیان‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، سیاوش ملکی‌فر با اشاره به اینکه ارائه خدمات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تنها تسهیلات نیست، گفت: وجود این تصور از سوی شرکت های دانش بنیان باعث می شود تا این شرکت ها از سایر خدمات صندوق محروم شوند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات گوناگون این صندوق را در ۴ بخش تسهیلات،‌ ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی عنوان کرد و افزود:‌ ارائه خدمات بلاعوض به شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی طراحی شده و در این زمینه تا سقف ۲۷۰ میلیون تومان برای هر شرکت دانش بنیان یارانه در نظر گرفته شده که شرکت ها برای حضور در نمایشگاه ها می توانند آن را از صندوق دریافت کنند.

ملکی فر ادامه داد:‌ شرکت های دانش بنیان می توانند در سال جاری تا سقف یک میلیارد تومان خدمات بلاعوض برای توسعه صادرات از صندوق دریافت کنند که البته این حمایت به صورت نقدی نخواهد بود و در قالب یارانه برای پوشش نیازهای این شرکت ها در بخش صادرات تزریق خواهد شد.

پرداخت ۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به دانش‌بنیان‌ها در سال ۱۴۰۰

وی پس از این به بررسی مزایای انواع خدمات و تسهیلات صندوق نوآوی و شکوفایی پرداخت و به این نکته اشاره کرد که صندوق نوآوری روی هم رفته ۷۰ نوع خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند و این خدمات نه مختص شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ است و نه مختص شرکت‌های دانش‌بنیان نو پا، بلکه همه شرکت‌ها می‌‎توانند از این خدمات استفاده کنند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین یادآور شد که این صندوق با سرمایه ۲۶۰۰ میلیارد تومانی به کمک ابزارهای نوین تامین مالی که طراحی کرده، در سال ۹۹، بالغ بر ۵ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =