بانک مرکزی از انتشار اطلاعات تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط با ۱۹ بانک و موسسه اعتباری و همچنین اطلاعات تعهدات کلان دو بانک خاورمیانه و سرمایه تا ساعتی دیگر خبر داد.

انتشار اطلاعات تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط با ۱۹ بانک

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدعلی اکبرمیرعمادی با اعلام این خبر، به تکالیف قانونی بند "د" تبصره ۱۶ قانون بودجه اشاره کرد و افزود: بانک مرکزی در سال جاری طی ۳ مقطع زمانی فهرست تسهیلات و تعهدات کلان ۲۵ بانک را منتشر کرده است.

مدیر اداره ارزیابی سلامت بانک های بانک مرکزی افزود: همچنین قرار است وضعیت تسهیلات و تعهدات کلان مربوط به دو بانک خاورمیانه و سرمایه نیز ارائه شود. در عین حال، اطلاعات بانک های «صنعت و معدن» و «ملی» با برطرف شدن برخی نکات بزودی منتشر خواهد شد.

میرعمادی با بیان اینکه بانک مرکزی در نظر دارد اطلاعات مرتبط با تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط بانک ها را نیز منتشر کند، ادامه داد: در این خصوص اطلاعات مربوط به ۱۹ بانک و موسسات اعتباری امروز منتشر می شود و اطلاعات مابقی بانک ها نیز با استانداردسازی لازم طی روزهای آینده منتشر و بر روی وب سایت بانک مرکزی قرار می‌گیرد.

مدیر اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی افزود: بانک مرکزی عزم جدی داشته است که بسترهای لازم را برای انتشار عمومی اطلاعات فراهم کند، چراکه به این واسطه شاهد انضباط بازار خواهیم بود، همچنین در متن قانون بر اخذ اطلاعات از بانکها در صورت کامل نبودن اطلاعات بانک مرکزی تاکید شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه درخصوص برخی بانکها و موسسات اعتباری شاهد سرمایه اعتباری منفی بودیم؛ شورای پول و اعتبار در پایان خرداد ماه سال جاری، قاعده‌ای را برای این موضوع وضع کرد که به موجب آن مجموع خالص تسهیلات و تعهدات اعطایی یا ایجادی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان منتشر شود؛ لذا بر این اساس قاعده یاد شده، اطلاعات را جمع‌آوری و منتشر می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =