وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دور جدید ثبت‌نام از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز (۱۵ تیرماه) در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن آغاز می‌شود.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن از امروز

به گزارش کارآفرین نیوز، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای جزییات ثبت‌نام مجدد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در سامانه طرح‌های حمایتی را تشریح کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شناسایی ظرفیت مازاد در زمین‌های تامین شده قبلی یا تامین زمین جدید جهت احداث واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در برخی از شهرهای کشور، به اطلاع می رساند متقاضیان واجد شرایط مسکن می توانند از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه (۱۵ تیرماه ۱۴۰۱) با مراجعه به سامانه طرح های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام در این شهرها اقدام کنند.

یادآور می شود، صرفا در شهرهایی ثبت نام صورت می پذیرد که ظرفیت مازاد زمین وجود داشته باشد یا زمین جدید شناسایی و تامین شده باشد. بدیهی است در صورت تامین زمین در سایر شهرهای کشور در روزهای آتی، سامانه در این شهرها نیز به تدریج بازگشایی می شود. همچنین ثبت نام از متقاضیان در سقف ظرفیت مازاد زمین های تامین شده قبلی یا زمین های تامین شده جدید در هر شهر صورت می پذیرد و پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام در هر شهر، سامانه در آن شهر بسته می شود.

علاوه بر آن، وفق مفاد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین‌نامه مربوط به آن، متقاضی و افراد تحت سرپرستی، باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و متقاضی می بایست از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

از دیگر شرایط ثبت نام متقاضیان بدین شرح است که متقاضی باید متاهل و یا سرپرست خانوار باشد، زنان مجرد مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن و مردان مجرد مشروط به داشتن حداقل ۴۵ سال سن و نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور و بیماران خاص بر اساس ضوابط وزارت بهداشت و مردان مجرد بین ۲۳ تمام تا ۴۵ سال تمام به شرط ارائه تعهدنامه محضری در خصوص ارائه سند رسمی ازدواج در زمان واگذاری واحد، نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند البته متقاضیان باید دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =