بهای نفت در بازارهای جهانی امروز برای دومین روز به علت نگرانی ها از شیوع موج جدید کرونا در هند و تعطیل شدن مشاغل در کنار گزارش هایی از افزایش ذخیره استراتژیک نفت آمریکا کاهش یافت و به ۶۶ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.

آمریکا و هند دو عامل کاهش بهای نفت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند انتظارات درباره تقاضای آن کشور برای نفت کاهش یافت تا نفت ۴ دهم درصد کاهش یابد.

هند سومین وارد کننده بزرگ نفت خام است و نگرانی ها از وضعیت ابتلا به ویروس کرونا و متعاقب آن، تاثیر منفی این شیوع بر بازارها، می تواند بخش انرژی آن را به شدت متاثر کند.

رویترز افزود: بهای قراردادهای آتی نفت برنت تحویل در ماه ژوئن با ۲۹ سنت کاهش امروز چهارشنبه بعد از ۴۸ سنت کاهش روز گذشته به ۶۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قرارداد آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه ژوئن ۳۴ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۶۲ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید.

همچنین انتشار گزارش های اولیه از افزایش ذخیره نفت خام داخل آمریکا در طول هفته گذشته باعث کاهش بهای نفت در معاملات شد. داده های انجمن نفت آمریکا که روز سه شنبه منتشر شد نشان می دهد که در هفته گذشته منتهی به ۱۶ ماه آوریل جاری، ذخیره نفتی آمریکا ۴۳۶ هزار بشکه افزایش یافته است.

همچنین قیمت نفت بعد از بهبود شاخص دلار در معاملات عصرگاهی روز سه شنبه تاثیر منفی پذیرفت، مساله ای که باعث افزایش هزینه خرید نفت خام از سوی کشورهای مصرف کننده می شود.

همه اینها در حالی است که بانک جهانی اخیرا در برآوردی اعلام کرده است که بهای نفت در سال ۲۰۲۱ به طور میانگین رشدی یک سومی را به نسبت سال ۲۰۲۰ تجربه خواهد کرد و نظیر میانگین قیمت های سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ خواهد شد.

میانگین هر بشکه نفت در پایان سال ۵۶ دلار خواهد بود. بر اساس این برآورد، بهای نفت در سال ۲۰۲۲ نیز به ۶۰ دلار در هر بشکه افزایش می یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =