رئیس‌ کل بانک مرکزی با اشاره به تضامین لازم برای اخذ وام ازدواج متقاضیان، بیان داشت:‌ با اصلاح ساختار بانک مرکزی، اقتدار این بانک افزایش خواهد یافت.

توضیحات صالح‌آبادی درباره وثایق وام ازدواج

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی با اشاره به اینکه مدارک مورد نیاز برای وثایق وام ازدواج به بانک ها مشخص است، به مدارک هویتی متقاضیان وام ازدواج اشاره کرد و افزود: در زمینه اعتبارسنجی، حداکثر یک ضامن معتبر و یا با ارائه سفته باید باید پرداخت وام انجام شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین به سایر وثایق مانند امضاء قرارداد لازم الاجرا در بانک و یا سیم کارت موبایل اشاره کرد و افزود:‌ با ارائه مدارک مورد نیاز،‌ حداکثر باید ظرف مدت ۱۰ روز پرداخت وام ازدواج متقاضیان انجام شود و در این زمینه در صورتی که کار توسط بانک انجام نشود،‌ سامانه شکایت بانک مرکزی و همچنین سامانه ارتباط مردمی وجود دارد.

صالح‌آبادی درباره طرح اصلاح نظام بانکداری نیز خاطر نشان کرد: طرح بانکداری مدت زمان زیادی‌ است که در مجلس مطرح بوده و کلیات آن به تصویب رسیده و در کمیسیون تخصصی در حال بررسی و نهایی شدن است. کمیسیون اقتصادی مجلس با بانک مرکزی مشورت لازم را انجام داده و اصلاحات مد نظر پیگیری می شود. همچنین مواردی که به تفاهم رسیدیم را اعمال کردند.

وی با اشاره به اینکه طرحی که هم‌ اکنون در مجلس مطرح می‌شود مورد حمایت و تایید بانک مرکزی است، درباره جزئیات این طرح بیان داشت: جزئیات در مجلس منتشر شده و این طرح به‌ دنبال ایجاد ساختار جدیدی در بانک مرکزی تحت عنوان اصلاح ساختار بانک مرکزی است و اصلاحاتی در ساختار موجود بانک اصلاحاتی را انجام دهد. ماحصل این اصلاحات به افزایش اقتدار بانک مرکزی کمک می‌کند و ضمانت‌های اجرایی لازم در این قانون پیش بینی شده و اختیارات توسعه داده شده است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود:‌با این قانون جدید باید انتظار داشته باشیم که بانک مرکزی مقتدرتری نسبت به گذشته داشته باشیم و کنترل ما بر عوامل و متغیرهای اقتصادی افزایش یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =