با فعالیت ۲۹۸ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در عرصه زیست فناوری و کشاورزی؛ محصولات تولیدی کشور در این بخش‌ها به بازارهای داخلی و خارجی راه یافته است.

ورود تولیدات دانش‌بنیان کشاورزی ایران به بازار جهانی

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با ورود به عرصه‌های مختلف فناورانه، باعث ایجاد جهش تولید در کشور شده و با محصولات خود؛ موجب توسعه بازار داخلی شدند.

محصولاتی که در حوزه‌هایی چون ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، دارو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع فرهنگی و علوم انسانی، زیست فناوری و غیره، طی چند سال گذشته نقشی مهمی در کاهش وابستگی ایران به بازار جهانی در عرصه‌های مختلف فناورانه داشته‌اند.

حوزه کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی از جمله عرصه‌هایی هستند که با تلاش این شرکت‌ها در مسیر توسعه‌ یافتگی قرار گرفته و در ۴ بخش «مواد اولیه و فرمولاسیون غذایی»، «تولیدات گیاهی»، «تولیدات دام، طیور و آبزیان»، «زنبور عسل و گرده افشان» و «محصولات مبتنی بر میکروارگانیسم» بازارشان رونق گرفته است.

در حال حاضر و بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ ۲۹۸ شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حوزه کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی تلاش می‌کنند و محصولاتشان به بازار داخلی و جهانی پیوند خورده است.

از جمله این شرکت‌ها می توان به «زیست پالایشگاه ریز جلبک قشم»، «چشمه سازان پردیس»، «زیست‌فناوران آیریس کشت تبریز»، «آرویج آکام خزر»، «آمین مکمل یارا نوین»، «بذر زیست‌فناور سهند»، «ریزافزا باران»، «مهندسی هزاره سوم علوم ملل» اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =