هیات مقررات‌زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار به دنبال حذف مصاحبه از شروط مجوز کسب و کار به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه و امضاهای طلایی است.

مصاحبه از شروط مجوز کسب و کار حذف می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق نظری که در هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار در این زمینه وجود دارد، معیار درستی برای رد و یا قبول متقاضیان در ارائه مجوزهای کسب و کار وجود ندارد.

همچنین ممکن است فواصل برگزاری مصاحبه نامنظم و دیرهنگام باشد و یا صفی برای برگزاری آن تشکیل شود که بعدا امکان خرید و فروش نوبت صف هم محتمل است.

در عین حال، معمولا برای مواردی که مصاحبه به عنوان یکی از شروط صدور مجوز کسب و کار در نظر گرفته شده، کلاس‌هایی نیز برای آمادگی مصاحبه برگزار می شود که این خود فسادزا است و سوالات آزمون مصاحبه معمولاً از کتاب‌های مدیران سازمان مربوطه طرح می‌شود.

مرکز پایش بهبود فضای کسب و کار، حذف شروط مبهم امضاهای طلایی از تمامی شرایط کسب و کارها را دنبال می‌کند و تاکنون با مصوباتی که در هیات مقررات زدایی و تسهیل کسب و کار داشته، بخش زیادی از شروط مبهم و زمینه های امضاهای طلایی را حذف کرده و بنا به اعلام این مرکز در پیشبرد این هدف پیشرفت ۸۰ درصد داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =