نوع کیف پول مورد استفاده و ارائه‌دهنده سرویس شما، اهمیت فراوانی در میزان امنیت آنها دارد به نحوی که کیف پول‌های آنلاین به نسبت کیف پول‌های آفلاین، همواره در معرض خطرات بیشتری قرار دارند.

راهکارهایی برای افزایش امنیت کیف پول

به گزارش کارآفرین نیوز، یک سرور تحت وب از امنیت کمتری به نسبت نمونه‌های آفلاین برخوردار است. کیف پول‌های آنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌ خاطر آنلاین بودنشان می‌توانند برای هکرها به طعمه مطلوبی تبدیل شوند.

اما کیف پول‌های آفلاین، توسط هکرها هک نمی‌شوند چرا که دسترسی به اینترنت برای آن ها محدود است و به هیچ سازنده‌ شخص ثالثی نیز مرتبط نیستند. با اینکه تجربه نشان داده کیف پول‌های آنلاین نسبت به حملات هکرها آسیب‌پذیری بیشتری دارند، اما لازم است تا اقدامات امنیت مناسب در ارتباط با تمام کیف پول‌ها در نظر گرفته شود.

به یاد داشته باشید صرف‌نظر از نوع کیف پول مورداستفاده، از دست دادن کلیدهای خصوصی شما یعنی از دست دادن پولتان. بر این اساس اگر پول خود را به فردی اشتباه بفرستید یا هک شوید، هیچ راهی برای ادعای از دست دادن پول و برگشت تراکنش وجود ندارد. از همین رو باید بسیار با احتیاط عمل کنید.

۱- حفظ امنیت کلید خصوصی

حفظ کلید خصوصی مهم‌ترین نکته در نگهداری دارایی‌هایتان است. اگر کلید خصوصی کیف پول شما گم شود، دارایی‌ شما برای همیشه از بین خواهد رفت.

۲- مرورگر جداگانه

یک راه قدیمی برای دزدیدن اطلاعات کیف پول آنلاین شما، افزونه‌های مخرب مرورگرها می‌باشد. برای کاهش خطر دزدیده شدن کلید خصوصی بهترین کار این است که یک مرورگر تمیز و فاقد افزونه برای دسترسی به کیف پول خود اختصاص دهید.

کیف پول دیجیتال

۳- بکاپ کیف پول

فقط مقدار کمی از ارزهایی که روزانه از آن ها استفاده می‌کنید به‌صورت آنلاین نگه‌داری کنید. بیشتر آن ها را در محیطی با امنیت بسیار بالا و بر روی رایانه یا تلفن همراه خود نگه‌ دارید.

با استفاده از روش‌هایی از جمله «لجرنانو» می توان گزینه‌های تهیه نسخه‌های پشتیبان از صندوق‌های آفلاین یا کیف پول‌های کاغذی یا یو اس بی‌ها را انجام داد؛ انجام این کار می تواند موجب مصون ماندن کیف پول های شما از نقص‌های رایانه‌ای احتمالی شود و در صورت وقوع، کیف پول خود را بازیابی کنید. اگرچه این کار مانع هکرهای سمج نخواهد شد؛ در واقع شما با انتخاب کیف پول‌های آنلاین، ریسک همیشگی هک شدن را به جان خریده‌اید.

۴- بروزرسانی دائم

با به‌روز کردن نرم‌افزارهای خود، همیشه امن‌ترین محیط موجود را برای خود فراهم کنید. نه تنها کیف پول خود را، بلکه سیستم‌های رایانه‌ای و تلفن‌های همراه خود را نیز به‌ روز نگه‌دارید.

۵- افزایش لایه‌های امنیتی

هر چه این لایه‌های بیشتر باشند، بهتر است. به کار بردن رمزهای عبور بلند و پیچیده و اطمینان از اینکه انتقال پول از آدرستان نیازمند رمز عبور باشند، می‌توانند از جمله راهکارهای اضافی برای بالا بردن امنیت در رابطه با ارزهای دیجیتالی باشند.

از دیگر اقدامات برای بالا بردن امنیت، استفاده از کیف پول‌هایی باشهرت بالا و دارا بودن قابلیت تعیین هویت دو مرحله و درخواست رمز عبور اضافی در هنگام اجرا کردن نرم‌افزار هستند.

همچنین شاید تمایل داشته باشید از کیف پول‌هایی باقابلیت «چند امضا» مانند «آرموری» و «کوپی» استفاده کنید. باوجود این قابلیت، برای هر تراکنش باید کاربری دیگر یا حتی چندین کاربر دیگر، تراکنش مذکور را تائید کنند.

توصیه‌ها و راهکارهای تشخیص

برای دانلود کیف پول، ابتدا به سایت رسمی مربوط به ارز دیجیتالی که قصد خریدش را دارید سر بزنید.

سعی کنین برای دانلود اپلیکیشن مربوط به کیف پول، از لینک‌هایی که در سایت رسمی به googleplay و یا appstore وجود دارد استفاده نمایید.

نظرات کاربرانی که اپلیکیشن را دانلود کرده‌اند و امتیازات آن ها را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، برنامه‌ای با ۱۰۰۰۰۰ دانلود و امتیاز ۴قابل اعتمادتر از برنامه‌ای با ۱۰۰۰ دانلود و امتیاز ۴.۵ است.

به هنگام استفاده از کیف پول‌هایی که جدید هستند بیشتر احتیاط کنید.

کلید خصوصی خود را در جای امن نگهداری کنید.

از یک مرورگر جداگانه برای دسترسی به کیف پول آنلاین خود استفاده نمایید.

از کیف پول خود بکاپ بگیرید.

نرم‌افزار کیف پول خود را به‌روزرسانی کنید.

از رمزهای عبور بلندتر و پیچیده برای امنیت بیشتر استفاده نمایید.

برای کاهش ریسک، کیف‌پول‌هایی مشهورتر و با کاربران بیشتر را انتخاب کنید.

به هنگام اجرای نرم افزار کیف پول، قابلیت تشخیص هویت دو مرحله‌ای و درخواست رمز عبور اضافی به هنگام اجرای نرم‌افزار را فعال کنید.

کیف‌پول‌هایی با قابلیت چند امضا که برای هر تراکنش باید کاربری دیگر یا حتی چندین کاربر دیگر، تراکنش مذکور را تائید کنند، امن‌تر هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =