رئیس کل سازمان امور مالیاتی از شناسایی فرار مالیاتی بزرگ و اعمال جریمه ۳۲۵۷ میلیارد ریالی ۳ شرکت فولادی خبر داد و افزود:‌ این شرکت‌ها از طریق ایجاد شرکت‌های کاغذی، اقدام به معاملات صوری می‌کردند.

شناسایی فرار مالیاتی گسترده ۳ شرکت فولادی

به گزارش کارآفرین نیوز، داود منظور با اشاره به اینکه این شرکت ها ۳۲۵۷ میلیارد ریال جریمه مالیاتی شدند، گفت:‌ این شرکت ها از طریق انجام معاملات صوری، ‌ مرتکب فرارهای مالیاتی سنگینی شده اند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهارداشت: این سه شرکت اقدام به معاملات صوری به طرفیت شرکت های کاغذی کرده بودند که با توجه به عدم معرفی ذی نفعان اصلی شرکت های صوری از طرف شرکت های فولادی سه گانه، برای این سه شرکت پرونده قضایی تشکیل شده و محاسبه مالیات و وصول بدهی های معوق شرکت های صوری یاد شده، با توجه به تعهد شرکت های فولادی در پرداخت بدهی مالیاتی شرکت های صوری به استناد ماده ۱۸۲ قانون مالیات‌های مستقیم، از سه شرکت فولادی فوق در حال اجرا بوده و هم اکنون پس از وصول اصل مالیات‌ها، در مرحله وصول جرایم قرار دارد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: این سه شرکت فولادی در مجموع در طی سال های ۹۱ لغایت ۹۷، تعداد ۵۹۸ رکورد از مجموع معاملات اقتصادی خود را به مبلغ ۵۷ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال به طرفیت ۲۳۶ شرکت کاغذی در سامانه معاملات فصلی سازمان امور مالیاتی کشور درج کرده بودند که پس از رسیدگی در دادسرای جرایم اقتصادی تهران و تعهد پرداخت، هم اکنون پس از وصول مبلغ ۲۹۶ میلیارد ریال بابت اصل مالیات، مانده اصل و جرایم مالیاتی بابت معاملات صوری به مبلغ ۲۸۶۴ میلیارد ریال و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز بابت جرایم مالیات عملکرد و ارزش افزوده شرکت های یاد شده در جریان وصول قرار دارد.

منظور خاطرنشان ساخت: این مهم با حمایت دادسرای عمومی و انقلاب تهران در صدور احکام نمایندگی و پیگیری موثر دادسرای ناحیه ۳۲ (مفاسد اقتصادی) به نتیجه رسیده است.

وی در خاتمه با بیان اینکه مبارزه با فرار مالیاتی به ویژه فرار مالیاتی شرکت های صوری از برنامه های مهم نظام مالیاتی است، گفت: با هوشمند شدن نظام مالیاتی، بخش مهمی از فرارهای مالیاتی شرکت های صوری شناسایی شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده و اسامی این شرکت ها نیز در لیست سیاه سازمان قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =