مشاور اقتصادی رییس‌جمهور روسیه، تصور دولتمردان غربی از یکه تازی دائمی دلار و یورو را خیالی باطل خواند و بیان کرد: گروگان‌گیری نظام مالی دنیا توسط دلار و یورو رو به پایان است.

گروگانگیری دلار و یورو در اقتصاد جهان

به گزارش کارآفرین نیوز، ماکسیم اورشکین (Maksim Oreshkin) با اشاره به سخنان ولادیمیر پوتین درباره پتانسیل چشمگیر کشورهای در حال توسعه، گروگان گیری نظام مالی دنیا توسط دلار و یورو را رو به پایان توصیف کرد و گفت: روسیه به مسیر تجارت خود بدون سوییفت ادامه خواهد داد.

مشاور اقتصادی رییس جمهور روسیه تاکید کرد: سال ها نظام اقتصادی جهان به سوییفت عادت کرده است. تاکنون استفاده از یورو و دلار، راحت ترین کار بوده است.

شرایط به گونه ای بوده است که همگان به استفاده از دلار و یورو عادت کرده بودند حتی روسیه و چین. مدت های مدیدی است نظام اقتصادی دنیا به گروگانی برای سیستم مالی غرب تبدیل شده است.

وی خاطرنشان ساخت: این روزها اوضاع در حال تغییر است. گردش مالی روبل افزایش یافته است. یوان نیز افزایش قابل توجه گردش مالی را تجربه می کند.

Maksim Oreshkin

وی در تایید سخنان اخیر پوتین مبنی بر پایان دوران جهان تک قطبی افزود: دولت های غربی به تصور فروپاشی اقتصاد روسیه، هر روز تحریم های جدیدی اعمال کردند. اما حالا اقتصاد روسیه به سمت کاهش تورم و کاهش نرخ بهره در حرکت است.

اورشکین که از سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ بر مسند وزارت توسعه اقتصادی روسیه تکیه زده بود، با ویژگی های فنی و ساختاری سیستم پرداخت روسی (MIR) کاملا آشنایی دارد و بسیاری از تحلیلگران اقتصادی، او را از مقامات تاثیرگذار در این حوزه می دانند.

در آخرین اجلاس گروه بریکس، پوتین از تلاش برای ایجاد سیستم ذخیره ارزی بر پایه ارز کشورهای عضو این گروه خبر داده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =