یکی از اولویت‌های موجود در حوزه خوراک دام و طیور، توسعه فناورانه و به تبع آن رونق بازار داخلی است، تا از این طریق بتوان امکان متوقف کردن بازار وارداتی ۱۰ میلیارد دلاری خوراک دام و طیور را فراهم کرد.

بازار ۱۰ میلیارد دلاری واردات خوراک دام و طیور

به گزارش کارآفرین نیوز، برای به نتیجه رسیدن این هدف نهادها و مجموعه‌های دولتی و خصوصی کنار هم ایستاده‌اند تا با هم‌افزایی امکانات و توانمندی‌های خود بتوانند بازار وارداتی ۱۰ میلیارد دلاری خوراک دام و طیور را از رونق بیندازند و با تکیه بر توانمندی‌های داخلی، موجب جهش تولید در این عرصه شوند.

یکی از تلاش ها، حمایت از فعالیت ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق در این حوزه است که توانمندی دانشی و تخصصی برای بومی‌سازی و توسعه فناورانه صنعت خوراک دام و طیور را دارند و استفاده از این ظرفیت، به کشور در جهت حرکت به سمت خودکفایی و کاهش خروج ارز یاری می‌کند.

حل مسئله واردات ۱۰ میلیارد دلاری خوراک دام و طیور به روش دانش بنیان و با استفاده از توانمندی محققان و فعالان زیست بوم نوآوری در کشور از جمله برنامه های اصلی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

این کار باعث قطع وابستگی ایران در حوزه غذا به خارج از کشور می شود، کاری که تنها با کمک فناوران و دانشمندان کشورمان و حمایت از آن ها امکان پذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =