برگزاری نمایشگاه و معرفی محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در ازبکستان؛ مسیر ورود محصولات و تولیدات شرکت‌های ایرانی را به اوراسیا هموار کرد.

بازگشایی مسیر ورود تولیدات دانش‌بنیان به اوراسیا

به گزارش کارآفرین نیوز،‌ توسعه صادرات و توجه به همکاری‌های تجاری با ازبکستان و اوراسیا یکی از اهدافی است که در سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و ۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور دنبال شد.

سفری که به پایداری و استمرار تعهدات و همکاری‌هایی که ذیل امضای تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزارت توسعه نوآوری و وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان مطرح شده است؛ کمک کرد.

۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه‌های فناورانه ای چون کشاورزی، دامداری و سلامت، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را در این سفر همراهی کردند تا بازار و تعاملات فناورانه خود را در این منطقه با حضور در نشست‌های تخصصی با ۱۵۰ شرکت متناظر ازبکستانی، توسعه دهند.

میزبانی بازار ازبکستان از محصولات ایران‌ساخت

از دیگر برنامه‌های این سفر، برگزاری نمایشگاهی از ۱۰۰ محصول ایران‌ ساخت از ۸۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در کشور ازبکستان است. این محصولات برای مدیران شرکت‌های فناور و بازرگانان ازبکی به نمایش در آمد تا مسیر ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار این کشور و اوراسیا هموار شود.

در این سفر ستاری با حضور و سخنرانی در فروم علم و نوآوری ایران و ازبکستان در حضور وزیر توسعه و نوآوری، شرکت های فناور و بازرگانان ازبکستانی درباره وضعیت علمی و فناورانه ایران گزارشی ارائه شد تا در این کشور بازار محصولات ایرانی رونق گیرد.

تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در ازبکستان

این سفر فرصت مناسبی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فراهم کرد تا محصولات و توانمندی‌های دانشی و تخصصی خود را به فناوران ازبکستانی معرفی کنند و بازار خود را پُرجمعیت‌ترین کشور آسیای مرکزی و همجوار با جاده ابریشم توسعه دهند و برای ورود به عرصه بازار جهانی گامی بزرگ بردارند.

طی سال‌های گذشته، همکاری‌های اقتصادی و تجاری و سرمایه‌گذاری بین ایران و ازبکستان توسعه مناسبی یافته و سودآوری شرکت‌های تجاری هر دو کشور در زمینه‌های فناورانه رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ ادامه این همکاری‌ها می‌تواند منافع مالی و علمی زیادی برای دو کشور داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =