معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به اینکه افراد دارای فرزند متولد بعد از سال ۹۹ می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند،‌ شرط استفاده از این نوع وام را فاقد مسکن بودن و عدم برخورداری از وام‌های این بخش از جمله جعاله اعلام کرد.

شرایط وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی فرزند سوم

به گزارش کارآفرین نیوز، مهدی صحابی با اشاره به اینکه متقاضیان وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی فرزند سوم نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه ای ندارند، گفت: این تسهیلات به صورت حضوری در ۶ بانک مسکن، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات، تجارت و پست بانک قابلیت پیگیری دارد.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی با تاکید بر اینکه وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی برای خانواده هایی که صاحب فرند سوم از سال ۹۹ به بعد هستند و فاقد مسکن نیز باشند، در قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده شده است، افزود:‌ متقاضیان باید به شعبه بانک مراجعه کنند.

صحابی ادامه داد: بانک استعلام اولیه را از سامانه سمات بانک مرکزی می گیرد، چون طبق نص صریح قانون این تسهیلات باید به خانواده‌های فاقد مسکن پرداخت شود.

وی گفت: قرار است ظرف یکی دو هفته آینده امکان استعلام از سامانه وزارت راه و شهرسازی برای مشخص شدن مالکیت متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی که از سال ۹۹ صاحب فرزند سوم شده اند نیز فراهم شود.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: در حال حاضر تنها امکانی که برای سیستم بانکی فراهم شده، استعلام از طریق سامانه سمات بانک مرکزی است تا مشخص شود که متقاضی تسهیلات جعاله یا ودیعه مسکن فعال نداشته باشد.

وی بابیان اینکه این استعلام کامل نیست و نشان نمی‌دهد فرد مالک مسکن است یا خیر، گفت: اگر نص صریح قانون بخواهد اجرا شود و خانواده فاقد مسکن باشد باید از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی این استعلام صورت بگیرد.

صحابی افزود: با همکاران وزارت راه و شهرسازی جلساتی برگزار شده و ظرف یکی دوهفته آینده این امکان فراهم خواهد شد که شعبات این ۶ بانک عامل بتوانند ارتباط با سامانه وزارت راه و شهرسازی داشته باشند تا آنجا مالکیت متقاضیان به طور کامل بررسی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =