معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با اشاره به راه‌اندازی سامانه سوت زنی املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی، گفت: برای گزارش‌های مردمی که از اموال مازاد داده می‌شود، پاداشی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

اموال مازاد دستگاه‌ها را معرفی کنید، ۵۰ میلیون جایزه بگیرید

به گزارش کارآفرین نیوز، ذبیح‌اله سلمانی در نخستین گردهمایی حضوری مدیران استانی این وزارتخانه با اشاره به تفویض اختیارات و وظایف و مأموریت‌های وزارت اقتصاد به استان ها، از مدیران استانی خواست که خود نخستین گزارشگران فساد باشند و با آسیب شناسی این حوزه، مواردی را که نیازمند بازنگری و اصلاح است، اعلام کنند.

سلمانی همچنین به ایجاد آزمایشی گروه پایش و نظارت بر عملکرد بانک‌ها و بیمه‌ها در هفت استان اشاره کرد و افزود: در این خصوص نیز مدیران استانی، به وزارتخانه گزارش‌های لازم را ارسال می‌کنند تا در صورتی که تجربه موفقی بود در سایر استان‌ها هم اجرا شود چرا که ساختاری برای نظارت بر بانک‌ها و بیمه‌ها در استان‌ها وجود نداشت.

مولدسازی فروش اموال و املاک مازاد دولتی

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به این موضوع بیان کرد: در این حوزه تاکید وزیر اقتصاد بر این بود که ما به عنوان وزارت اقتصاد باید پیش قدم باشیم و به طور جدی موضوع فروش اموال را پیگیری کنیم و بر همین اساس، برش استانی این برنامه به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی همچنین به راه اندازی دو سامانه برای مبارزه با فساد در وزارت اقتصاد اشاره کرد و یادآور شد: سامانه سوت زنی املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی یکی از این دو سامانه است که تکلیف قانونی بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز ناظر بر آن است تا برای گزارش‌های مردمی که از اموال مازاد داده می‌شود بعد از بازرسی‌های میدانی و بررسی در کارگروه، پاداشی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شود.

معاون وزیر اقتصاد گفت: همچنین شیوه نامه این سامانه آماده شده است و افراد می‌توانند گزارشگر فساد مدیران و دستگاه‌های اجرایی باشند و مسئولیت این سامانه با مرکز بازرسی وزارتخانه است.

سلمانی تاکید کرد: در راستای شفافیت و ارتقای سلامت اداری لازم است مدیران نیز خود از فساد دور باشد و هم اینکه در زمینه مجموعه کاری زیر نظرشان خود نخستین گزارشگر فساد باشند.

وی یکی از موضوعات مهمی که مدیران استانی باید به آن توجه کنن را مدیریت استعداد و جانشین پروری دانست و گفت: این موضوع یکی از ضعف‌های بزرگ مدیریت بوده و هر مدیر در حوزه خود لازم است، استعدادها را شناسایی کند و آموزش‌های لازم را بدهد که در این مورد نیز دستورالعمل مربوط تدوین شده که به زودی ابلاغ خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی همچنین ضعف در انضباط مالی و تامین و تخصیص بهینه منابع را از آفت‌های بودجه ریزی کشور برشمرد و گفت: در مجموعه وزارت اقتصاد بودجه سازمان‌های تابعه را تجمیع کرده‌اند، اما بودجه‌های استانی را تجمیع نکرده‌اند و این از ایراداتی است که در مورد آن به صورت مکتوب به سازمان برنامه نیز نامه نوشتیم که بودجه ما را برای سال بعد ملی کنند تا تامین و تخصیص اعتبار بر اساس پیشرفت کار و عملکردها انجام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =