مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: اگر شعب بانکی از پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن امتناع کند، مشمول ۲۰ درصد جریمه مالیاتی می‌شود.

جریمه مالیاتی بانک‌هایی که تسهیلات ودیعه مسکن نپردازند

به گزارش کارآفرین نیوز، پروانه اصلانی در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن از سوی بانک ها اظهار کرد: امسال بر اساس قانون جهش تولید، همه تسهیلات بخش مسکن از محل قانون جهش تولید که برای این بخش در نظر گرفته شده تامین می‌شود که این مبلغ در سال گذشته ۳۶۰ هزار میلیارد تومان معادل ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها بود.

وی افزود:‌ امسال نیز از همین محل ۴۰ هزار میلیارد تومان به وام ودیعه مسکن تخصیص داده شده که این تسهیلات به تفکیک بانک، استان و شعب توزیع شده و بانک مرکزی به سیستم بانکی ابلاغ کرده است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ شده و هر شعبه ای که از پرداخت آن امتناع کند، مشمول پرداخت ۲۰ درصد جریمه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی کشور می شود.

اصلانی گفت: وزارت راه و شهرسازی روزانه، ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را پالایش و به بانک معرفی می‌کند، به طوری که بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =