رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه معاملات روبل و ریال روز گذشته با دو میلیون روبل در بازار متشکل ارزی آغاز شد، گفت:‌ با این اقدام دیگر دلار و یورو تعیین کننده نرخ ارز کشور نخواهند بود.

معاملات روبل و ریال در بازار متشکل ارز آغاز شد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی امروز در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی مکانیزم معاملات روبل و ریال در بازار متشکل ارزی، این اقدام را اتفاق بزرگی تلقی کرد و گفت:‌ صادر کنندگانی که به روسیه صادرات دارند عمدتاً شرکت‌های خشکباری هستند که می‌توانند ارز خود را به نرخ توافقی عرضه و تقاضا عرضه کنند و روبل را بفروشند و متقاضیان هم می‌توانند به راحتی خرید کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه روز گذشته معاملات با دو میلیون روبل آغاز شد، اظهار کرد: با افزایش معاملات، عمق بازار نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: با این اقدام، دیگر فقط ارزی به نام دلار و یورو تعیین کننده نرخ ارز کشور نخواهد بود و روبل هم در کنار سایر ارزها موجودیت خواهد یافت و حجم آن افزایش پیدا می‌کند. البته محدود به روبل هم نخواهد شد و سایر ارزها را نیز به بازار عرضه خواهیم کرد.

صالح آبادی گفت: امیدوار هستیم سبد ارزی متنوعی از ارزهای مختلف داشته باشیم و ارزهای جهان روایی مثل دلار را در حجم و اثرگذاری کاهش دهیم و هر مقداری صادر کننده بتواند روبل عرضه کند برای معامله مشکلی ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =