در حال حاضر نرخ پیشنهادی برای خرید واحد مسکونی ۵۰ متری یک خوابه ۱۵ سال ساخت در نیاوران برابر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

هزینه خرید خانه‌های نقلی در تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق آخرین گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران که توسط بانک مرکزی منتشر شد، متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع واحد مسکونی در خردادماه سال ۱۴۰۱ برابر ۳۹.۴ میلیون تومان بوده که حاکی از افزایش ۸.۴ درصدی آن نسبت به ماه قبل است.

بر این اساس می توان گفت که قدرت خرید بسیاری از خانوارها به دلیل پایین بودن سطح درآمدی کاهش یافته و اکثریت به دنبال خرید واحدهای با متراژ کمتر از ۵۰ متر هستند تا حداقل از این طریق صاحب سرپناهی امن در شهر تهران شوند.

در این راستا به بررسی قیمت برخی واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از ۵۰ متر در پایتخت پرداختیم که در ادامه نرخ های پیشنهادی تعدادی از این واحدها را ذکر خواهیم کرد.

بررسی ها نشان داده در حال حاضر برای خرید واحد مسکونی ۵۰ متری یک خوابه ۱۵ سال ساخت در نیاوران نیاز به پرداخت هزینه ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی و برای واحد ۴۷ متری یک خوابه ۱۴ سال ساخت در پونک نیاز به پرداخت هزینه ۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومانی و برای واحد ۴۸ متری یک خوابه ۱۰ سال ساخت در جنت آباد جنوبی نیاز به صرف هزینه ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی است.

همچنین، رقم پیشنهادی برای خرید واحد ۴۴ متری یک خوابه ۱۸ سال ساخت در کوی فردوس برابر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و برای واحد ۴۹ متری یک خوابه ۳ سال ساخت در چیتگر برابر یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان و برای واحد ۵۰ متری یک خوابه ۲۳ سال ساخت در سلسبیل معادل یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان است.

برای خرید واحد ۴۴ متری یک خوابه ۱۸ سال ساخت در جیحون نیز باید یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه صرف کرد. مبلغ پیشنهادی برای واحد ۴۶ متری یک خوابه ۲۵ سال ساخت در هفت چنار برابر یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان و برای واحد ۳۶ متری یک خوابه ۱۷ سال ساخت در پیروزی برابر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

هزینه خرید واحد ۴۸ متری ۱ خوابه ۲۲ سال ساخت در بریانک نیز یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان، برای واحد ۴۱ متری یک خوابه ۲۶ سال ساخت در آذربایجان یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، برای واحد ۴۰ متری یک خوابه ۱۹ سال ساخت در شهرک ولیعصر یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، برای واحد ۴۱ متری یک خوابه ۲۸ سال ساخت در جی ۹۲۰ میلیون تومان و برای واحد ۴۷ متری یک خوابه ۲۱ سال ساخت در نواب ۷۹۰ میلیون تومان برآورد شده است.

قیمت مسکن

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =