سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مالکان خانه‌های لوکس و گرانقیمت حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیکی این سازمان، نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

اولتیماتوم یکماهه مالیاتی به مالکان خانه‌های لوکس

به گزارش کارآفرین نیوز، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه ای در خصوص واحدهای مسکونی گران قیمت اعلام کرد: پیرو اعلام مالیات واحدهای مسکونی گرانقیمت در اجرای حکم بند (خ) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان واحدهای یاد شده که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام ننموده اند صادر و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانیmy.tax.gov.ir به آنها ابلاغ و از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی شده است.

لذا این اشخاص حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. در غیر اینصورت از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیر منقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

همچنین مؤدیان معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می توانند در سامانه مذکور با ثبت «عدم پذیرش» مراتب اعتراض خود را اعلام تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =