استارتاپ‌های صنایع غذایی در بسیاری از کشورها، دست به کار شده‌اند تا با تولید محصولات پایدار و مغذی، ضامن امنیت غذایی مردم کشور خود باشند که هند از جمله کشورهای پیشرو در این زمینه است.

ایوا فودز؛ ضامن امنیت غذایی در هند

به گزارش کارآفرین نیوز، مقوله گرسنگی در دنیا در دهه های اخیر به «معضل گرسنگی» و در یکی دو سال اخیر به «بحران گرسنگی» تبدیل شده است. عدم امنیت غذایی به هر دلیل که اتفاق بیفتد، زندگی میلیون ها نفر را در دنیا تهدید می کند. فرسایش خاک، افزایش آلاینده ها و تغییرات اقلیمی، گرمایش فزاینده و آب شدن یخچال های قطبی، رانش های منطقه ای و از بین رفتن زمین های کشاورزی، بروز جنگ های منطقه ای و جهانی و در نهایت، اختلالات زنجیره های تامین بر اثر ممنوعیت های صادراتی، هر یک به نوعی در ایجاد این بحران چالش برانگیز سهیم هستند. در این میان، کشورهای کم درآمد و کشورهای پرجمعیت، بیش از سایر کشورها در معرض تهدید هستند.

هند؛ دومین کشور پرجمعیت دنیا به شمار می رود و تا پیش از آغاز پاندمی و جنگ در اروپای شرقی نیز، بسیاری از مردم این کشور با مشکل گرسنگی و سوء تغذیه دست به گریبان بوده اند. حالا با تداوم پاندمی و وقوع جنگ، تصور عام بر این است که تعداد گرسنگان در هند، افزایش چشمگیری داشته باشد. تامین مواد غذایی ضروری و ایجاد امنیت غذایی برای یک میلیارد و سیصد میلیون نفر می تواند برای هر دولتی، چالش برانگیز باشد.

گروه بانکی سیتی (CitiBank) با انجام تحقیقات وسیعی، فهرستی از کشورهایی که تا سال ۲۰۵۰، دارای بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی خواهند بود منتشر کرد. در این فهرست که در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد برابری قدرت خرید (PPP) در هند به ۸۵.۹۷ هزار میلیارد (تریلیون) خواهد رسید. در این تحقیق همچنین جمعیت هند، به ۱.۶۳ میلیارد نفر و درآمد سرانه حدود ۵۳ هزار دلار خواهد بود.

این تحقیق که پیش از آغاز جنگ در اروپای شرقی انجام و منتشر شده است بر این باور است که تا سال ۲۰۵۰، فقر از جامعه هند رخت برخواهد بست. برابری قدرت خرید (PPP) در هند در سال ۲۰۱۱، حدود ۴.۴۵ هزار میلیارد دلار بوده است.

بر خلاف تصور مردم جهان، تقاضای مواد پروتئینی در هند در حال فزونی است. در نظرسنجی های انجام شده، بسیاری از مردم دنیا تصور می کنند اکثر مردم هند، گیاهخوار هستند در حالی که بر اساس آمارهای رسمی، ذائقه غذایی ۷۱ درصد جمعیت این کشور به مواد گوشتی و پروتئینی تمایل دارد و تعداد کسانی که سبک تغذیه ای بر پایه گوشت دارند بسیار فراوان است.

ایندیرا نوی؛ مدیرعامل موسسه گود فود (GFI) هند می گوید: استارتاپ های بومی حوزه کشاورزی و غذا در این مسیر، نقش تعیین کننده ای دارند. نوآوری های صنایع غذایی در حال رونق فرایند تولید غذاهای ماندگارتر، سالم تر و مغذی تر با استانداردهای جهانی هستند. علاوه بر این،‌ استارتاپ های بومی می توانند بسیاری از دغدغه های مقامات برای تامین امنیت غذایی را در کشور کاهش دهند.

ایوا فودز

ایوا فودز (Evo Foods)؛ حامی امنیت غذایی در هند

در سال ۲۰۱۹، کارتیک دیکسیت (Kartik Dixit) و شرادا بانسالی (Shraddha Bansali)، سنگ بنای استارتاپی را در بمبئی بنا نهادند که با تلفیق صنایع غذایی و بیوشیمی، تخم مرغ گیاهی تولید کرد.

این تخم مرغ های گیاهی از نوعی عدس محلی یا مرجی (Lentil) تهیه می شود. پروتئین های گیاهی جایگزین گوشت، از نظر بافت و طعم پس از پخت، هیچ تفاوتی با تخم مرغ های حیوانی ندارند. از مزایای دیگر این پروتئین ها، مقرون به صرفه بودن و شکل پذیری آسان برای استفاده در غذاهای مختلف است.

مهمترین ویژگی این پروتئین های گیاهی آن است که فاقد کلسترول هستند اما از نظر میزان پروتئین با همتای جانوری خود برابری می کند.

استارتاپ های دیگری در دنیا برای تولید تخم مرغ های گیاهی از ژلاتین یا سایر مواد تلاش کرده اند اما از نظر میزان پروتئین، توان رقابت با این محصول هندی را ندارند.

نوآوری های این استارتاپ در نمایشگاه صنایع غذایی در سانفرانسیسکو نیز توجه سرمایه گذاران بین المللی و بسیاری از محققان صنایع غذایی و علوم زیستی را به خود جلب کرده است. اما به دلایل تجاری، هنور فرایند تولید این پروتئین های گیاهی به صورت عمومی، رونمایی نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =