یک مقام مسئول تعاونی معتقد است بخش تعاون با ظرفیت های بالقوه ای که در بخشهای مسکن، تولید و توزیع دارد می تواند در جهت تحقق شعار سال و رفع موانع و محدودیت های موجود گام بردارد.

استفاده از ظرفیت های بخش تعاون برای تحقق شعار سال

به گزارش کارآفرین نیوز ، محمد علی مختاری ، با اشاره به نامگذاری شعار امسال اظهار کرد: در حال حاضر بخش تعاون در تمام زمینه ها فعال است و می توان از ظرفیت های حوزه تولید، توزیع، تامین نیاز، مسکن و کشاورزی برای تحقق اهداف و برنامه ریزی های شعار سال بهره برداری کرد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید، علاوه بر تعاونی های متعارف تولیدی که در بیشتر زمینه‌ها فعالند، برای شناسایی مشکلات و موانع پیش روی فعالیت های آنها فراخوان داده شده و در سه بخش به طور ویژه استفاده از ظرفیت تعاونی های تأمین نیاز صنایع و نقش آنها در کاهش هزینه های تولید و تامین مواد اولیه، تعاونی‌های فراگیر معدنی با عضویت اهالی روستاهایی که معادن در حریم آنها قرار گرفته و تعاونی‌های تولیدی روستایی با تمرکز بر صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اتاق تعاون البرز افزود: در حوزه مصرف نیز تقویت شبکه های تعاونی های مصرف محلی، کارگری و کارمندی مدنظر قرار گرفته تا ضمن کمک به سیستم توزیع کالاهای اساسی و رساندن کالا به طور مستقیم و بدون واسطه به دست مصرف کننده در جهت پشتیبانی از تولید گام بردارند.

وی همچنین از شناسایی تعاونی‌های مصرف راکد و نیمه فعال و تقویت و توانمندسازی آنها خبر داد و گفت: راه اندازی تعاونی‌های مصرف در مناطق دارای ظرفیت در دستور کار اتاق تعاون البرز قرار گرفته است.

مختاری با اشاره به طرح مجلس برای جهش تولید مسکن و طرح مسکن ملی اظهار کرد: به دلیل نیاز کشور به ساخت مسکن و استفاده از ظرفیت تعاونی های مسکن، در بخش مسکن ملی و همچنین ایجاد واحدهای مسکونی در جوار شهرکهای صنعتی در استان البرز اقدامات خوبی صورت گرفته است که با توجه به نامگذاری شعار امسال لازم است تقویت و حمایت از ساخت مسکن در قالب تعاونی های مسکن با جدیت دنبال شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =