انگار دروغ‌ها و خیانت‌های ایلان ماسک فقط در عرصه تجارت و اقتصاد وجود ندارد و در زندگی خصوصی‌اش نیز جاری است و همانطور که مدیران توییتر را فریب داد و ضرر هنگفتی را به آنها تحمیل نمود یا با تغییر نمودار بازار رمزارزها باعث شد تا با لیکویید شدن میلیاردها دلار، ضربه سختی به تریدرها وارد شود، می‌تواند دوست و شریک سابق‌اش را نیز فریب دهد و زندگی خصوصی او را دچار تلاطم و اختلال نماید.

دروغ‌ها و خیانت‌های ماسک بلندپرواز و خطرناک

به گزارش کارآفرین نیوز؛ پس از رابطه مخفیانه ایلان ماسک با امبر هرد همسر سابق جانی دپ و توییت جالب ایلان ماسک که امبر هرد و جانی دپ، این دو ستاره هالیوود را «باورنکردنی» خطاب کرده و آرزو کرده بود که این دو در زندگی به پیش بروند و بهتر عمل کنند، طبق گزارش جدیدی که از سوی وال استریت ژورنال منتشر شده، نشان می دهد که ایلان ماسک به یکی از دوستان قدیمی خود یعنی هم‌بنیانگذار گوگل، سرگی برین خیانت کرده و با همسر او ارتباط داشته است، همین ارتباط باعث شده که سرگی برین از همسرش، نیکول شاناهان جدا شود.

ایلان ماسک و سرگی برین برای مدت طولانی ارتباط دوستانه داشتند و حتی زمانی که ثروتمندترین فرد جهان خانه‌ای نداشت، در خانه برین در سیلیکون ولی می‌مانده است. با این حال این دوستی با ارتباط ماسک با همسر برین، نیکول شاناهان به پایان رسیده است.

پس از این اتفاق، سرگی برین به مشاورانش دستور داد که از سرمایه‌گذاری‌های شخصی او در شرکتهای ایلان ماسک خارج شوند و دیگر در قضیه توئیتر نیز از ماسک حمایت نخواهد کرد.

رکب زدن به توییتر و سهامداران

قضیه خیانت های ثروتمندترین مرد جهان، گسترده است. در عرصه اقتصاد و تجارت، مولتی میلیاردر پُر سروصدا، عجیب، پیچیده و مبهم دنیای سرمایه‌داری، پس از اینکه مدیران توییتر را فریب داد و وعده خرید سهام این شرکت را ارائه نمود، در ماه گذشته با فسخ قرارداد خرید توییتر، باعث شد که ارزش سهام این شرکت که متعلق به میلیون‌ها سهامدار است، بیش از ۵ درصد سقوط نماید.

در آن زمان، وکیل ایلان ماسک این پولدارترین مرد جهان که به نوع بی سابقه ای پر سروصدا، پیچیده، عجیب و کم شعور جلوه کرده، اعلام کرد که ماسک قصد دارد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر را فسخ نماید، با این تصمیم، هر سهم توییتر در اواسط تیرماه و با آغاز بورس های جهانی، ۵.۴۶ درصد افت کرد و به زیر ۳۵ دلار رسید.

دروغ‌ها و خیانت‌های ماسک بلندپرواز و خطرناک

برت تیلور، یکی از اعضای هیات مدیره توییتر گفته بود که توییتر متعهد به توافقنامه خود با ایلان ماسک است، با این حال ایلان ماسک معامله خود را فسخ کرده از این رو توییتر قصد دارد اقدامات قانونی لازم در خصوص اجرای توافقنامه ادغام را پیگیری نماید.

علیه سرمایه‌گذاران رمزارزها

به غیر از رفتار عجیب ایلان ماسک با توییتر، این مرد غرق در پول و ثروت، در مقاطع مختلف، ضربه های سنگینی نیز به تریدرها در بازار رمزارزها وارد کرد.

ماسک در ماه می ۲۰۲۱ که به دلیل حمایت اش از ارزهای دیجیتالی به ویژه دوج کوین، جنجال های زیادی به پا کرده بود، مدتی پیش به دفاع از رمزارزها برخاست و ضمن اشاره به جذابیت این بازار، به سرمایه گذاران توصیه کرد با احتیاط، اقدام به سرمایه گذاری کنند و ارزهای دیجیتالی را دارای پتانسیل کافی برای تبدیل شدن به نسل بعدی پول های روی زمین عنوان کرد.

توییت های مکرر ماسک باعث شد بازار رمزارزها دستخوش هیجان شود و بخشی از مردم که اطلاع کافی نداشتند، وارد این بازار شوند و سرمایه خود را در بازار پر ریسک کریپتو وارد نمایند.

در این راستا شرکت تسلا که تحت امر ایلان ماسک است اعلام کرد مشتریان می توانند محصولات تسلا را با دوج کوین خرید نمایند. ماسک تا آنجا پیش رفت که اصرار داشت اسپیس ایکس، تولیدکننده فضایی به سرپرستی ماسک، امکان پرداخت برای کالا با دوج کوین را نیز در آینده نزدیک فراهم خواهد کرد.

این فریب ها با فریب خرید توییتر آمیخته شد و اعلام شد که مسیر مالکیت توییتر به عنوان یک توسعه صعودی برای دوج کوین تلقی می شود، هم چنین، ماسک پیشنهاد کرد که DOGE را به عنوان یک گزینه پرداخت در پلت فرم رسانه های اجتماعی تاثیرگذار اضافه کنید تا کاربران بتوانند هزینه اشتراک پریمیوم خود را با سکه میم بپردازند.

قیمت دوج کوین بلافاصله پس از این اعلام، ۱۵.۸ درصد افزایش یافت.

دروغ‌ها و خیانت‌های ماسک بلندپرواز و خطرناک

با سقوط آزاد قیمت رمزارزها و تحقق سخنان بیل گیتس که مردم را از سرمایه گذاری در این بازار برحذر داشته بود، ایلان ماسک شاکیان زیادی پیدا کرد و برخی افراد به دلیل زیان هایی که از ناحیه اغواهای ماسک به آنها وارد شد، دعوای حقوقی راه انداختند.

البته در همان زمان، جکسون پالمر بنیانگذار دوج کوین گفته بود که ماسک یک کلاهبردار است که دانشی در مورد کدنویسی ندارد و پروژه خرید توییتر را به راه انداخته تا اعتماد عمومی را به این شبکه اجتماعی خدشه‌دار کند و در واقع توییتر را از بین ببرد.

پالمر با توهین کردن به ماسک درباره اسپیس ایکس گفت که ماسک دزدی است که رویا و آینده ای را می‌فروشد که امیدوار است در آینده به آن دست پیدا کند اما هیچ چیز درباره آن نمی‌داند.

فروش‌های مخفیانه مرد خطرناک

پس از اینکه، سالومون چاو یکی از سهامداران تسلا از ایلان ماسک، مدیرعامل و هیات مدیره تسلا شکایت کرد و آنها را به غفلت و عدم رسیدگی به شکایات مربوط به تبعیض و آزار جنسی در کارخانه‌های این سازنده خودروهای الکتریکی متهم کرد، تسلا در هفته گذشته تصمیم گرفت که بیت کوین های خود را بفروشد و با انتشار خبر فروش بیت کوین تسلا، بازار کریپتو که پس از مدتها صعودی شده بود، دوباره منفی شد.

تسلا شرکت سازنده خودروهای الکتریکی فاش کرد که ۷۵ درصد از دارایی بیت کوین خود را در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ فروخته است و از این فروش ۹۳۶ میلیون دلار به ترازنامه خود اضافه کرده است.

دروغ‌ها و خیانت‌های ماسک بلندپرواز و خطرناک

ایلان ماسک نیز در توضیح این رفتار تسلا آب سردی را بر روی تریدرها ریخت و گفت: ارز دیجیتال «بخش فرعیِ یکی از کارهای فرعی» ماست. هدف اصلی تسلا سرعت بخشیدن به ظهور عصر انرژی پایدار است و رمزارز دغدغه اصلی ما نیست و چیزی نیست که به آن‌ زیاد فکر کنیم.

هدف اصلی ایلان ماسک هر چه باشد نشان داده که در حد و اندازه جایگاهی که دارد، نیست و کاراکتر پیشینیان خود را ندارد به نوعی که رفتارهای فریبکارانه و عجیب اش، دغدغه کسانی شده که بر زندگی آنها اثرگذار است تا جایی که برخی کارشناسان، بلندپروازی های او را خطرناک توصیف می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =