حوزه‌های فناورانه و دانش‌بنیان با ارائه ۲۷۸ محصول ایران ساخت، نیازهای صنایع گاز و پتروشیمی کشور را تامین کردند.

تولید ۲۷۸ محصول فناورانه در حوزه گاز و پتروشیمی

به گزارش کارآفرین نیوز، صنعت گاز و پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع مادر و با قدمت بالا در کشور یکی از حوزه‌هایی است که طی چند سال اخیر ارتباط تنگاتنگی با فناوری و محصولات نوآورانه برقرار کرده است.

فناوری‌ها و نوآوری‌هایی که باعث توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است و منجر به افزایش تولید و کیفیت بهره وری محصولات تولیدی در این حوزه شده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به عنوان یکی از نهادهای تاثیر گذار در این حوزه، دسترسی به این تولیدات را با عرضه محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان و خلاق، آسان کرده است.

در حوزه گاز و پتروشیمی ۲۷۸ محصول فناورانه در حال حاضر عرضه شده تا صاحبان صنایع و شرکت های فعال در این زمینه از محصولات ارائه شده برای رفع نیازهای خود بهره گیرند. این محصولات بومی مانع خروج ارز از کشور شده و افراد و صنایع متقاضی با هزینه کمتری به نیازهای خود پاسخ می‌دهند.

محصولاتی نظیر دستگاه های آزمایشگاهی دانش بنیان صنعت نفت، دستگاه های اندازه گیری خواص الکترونیکی، تولید گازوئیل و قیر، خدمات فنی و مهندسی در حوزه صنایع شیمیایی، طراحی و اصلاح جوش، تولید پودر محصولات به صورت جداگانه، ترموکوپل پلیتی، ترموکوپل هد دار فلنجی و غیره.

یکی از اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از فناوری‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای رسوخ نوآوری و توسعه فناوری در صنایع و آسان شدن رفع نیازهای فناورانه صنایع است.

در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب شبکه فن بازار ملی گام های موثری در این زمینه برداشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =