تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه ٨,٣ درصد بوده که در مقایسه با ماه قبل ١.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

افزایش تورم ماهانه قیمت مسکن پایتخت

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در تیر ماه ۱۴۰۱ عدد شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ١۵١,۹ رسیده که نسبت به ماه قبل (١۴٠.٣)، ٨.٣ درصد افزایش داشته است.

از سویی، در تیر ماه ١۴٠١ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٨,٣ درصد بوده که در مقایسه با ماه قبل (٧.١ درصد)، ١.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

تورم نقطه به نقطه قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران در تیر ماه ١۴٠١ نیز به عدد ۴۵,٢ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل (٣۵.۵ درصد) ٩.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم سالانه تیر ماه ١۴٠١ املاک مسکونی شهر تهران نیز به عدد ٢٧,١ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٢۶.۴ درصد)، ٠.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط وزنی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ٢٢گانه شهر تهران نیز در تیرماه سال جاری به ۴۴٨۴٠٧ هزار ریال رسیده است.

در این ماه منطقه یک با متوسط قیمت ٨۴۵٢٢٠ هزار ریال بیشترین و منطقه ١٧ با متوسط قیمت ٢٢٨٩٠٣ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =