بیشتر شرکت‌ها برای استخدام کارگران یکی از مدارک الزامی را سفته ضمانت اعلام می‌کنند که مبلغ آن برای هر شرکت، بنا به سلیقه، متفاوت است و معمولا از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود اما برای دادن سفته ضمانت باید شش شرط لازم، رعایت شود.

۶ شرط برای دادن سفته ضمانت کارگران

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در خیلی از مواقع سفته های ضمانت برای کارگران باعث محکومیت مالی می شود که به خاطر عدم آگاهی آنها از تشریفات دادن سفته به کارفرماست.

بر این اساس، لازم است پیش از دادن سفته به کارفرما از شروط آن آگاه باشید تا سفته ضمانت نه تنها مانع اشتغال کارگران نشود، بلکه در حین اشتغال یا پس از قطع همکاری، باعث نشود که کارگران، بلادلیل دچار محکومیت مالی بشوند.

برای این کار باید در نظر داشته باشید که؛

در قسمت تاریخ پرداخت سفته نباید تاریخی را قید نمایید و بجای درج تاریخ بنویسید: سفته بابت حسن انجام کار.

همچنین شماره و تاریخ قرارداد خود را در سفته قید نمایید.

اکثر کارگران این اشتباه را مرتکب می شوند که سفته را در وجه حامل می نویسند در حالیکه باید حتما اسم محل کار یا اسم کارفرما را بنویسید.

در قرارداد کاری، مشخصات سفته به طور دقیق و کامل ذکر شود تا تایید ضمانتی بودن آن برای حُسن انجام کار باشد.

پس از تکمیل و امضای سفته، یک کپی از سفته تهیه نمایید و به امضا یا مهر کارفرما برسانید.

۶ شرط برای دادن سفته ضمانت کارگران

چنانچه سفته جهت تعهدی خارج از قرارداد است که برای کارگر شرط شده است این موضوع نیز در سفته باید ذکر شود.

کارگران باید بدانند که در قانون سفته، در تعریف این سند، گفته شده است که سندی است تجاری و طبق آن، صادر کننده متعهد می شود، مبلغ درج شده روی آن را در تاریخ مشخص شده، به دارنده سفته بپردازد؛ در غیر این صورت، دارنده می تواند از طریق قانونی، اقدام به مطالبه وجه سفته نماید.

همچنین سفته ضمانت حسن انجام کار، سفته ای است که کارفرمایان، از متقاضیان کار، در هنگام استخدام و برای تضمین حُسن انجام کار، دریافت می کنند.

این سفته با سفته ای که برای تضمین پرداخت وجه نقد صادر می شود، متفاوت است و بر اساس قانون سفته ضمانت حُسن انجام کار، از قوانین و شرایط ویژه خاص خود تبعیت می کند.

سفته حُسن انجام کار در واقع سفته ای است که کارفرما در هنگام استخدام نیروی کار برای اطمینان از پایبندی به قرارداد و عدم ضرر رسانی از کارمندان خود دریافت می کند.

هر سفته ای که به امضا و اثر انگشت شخص متعهد رسیده باشد قابل پیگیری است، اما در روند رسیدگی به آن باید عدم حُسن انجام کار با دلیل مدرک به اثبات برسد تا قابل اجرا باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =